Areály tří zlínských koupališť Panorama, Zelené a venkovní bazén lázní spadají pod městské společnost Steza Zlín.

V minulém roce na koupaliště Panorama zavítalo zhruba 24 400 návštěvníků a na koupališti Zelené 24 600 návštěvníků. Nejvytíženější byl červenec, kdy si na zmíněné koupaliště našlo cestu přes 21 tisíc plavců. Letos počasí venkovnímu koupání zatím nepřálo.

Koupaliště Panorama na největším zlínském sídlišti je v provozu od 5. července.

„Koupaliště většinou připravujeme tak, aby byla 1. července připravená k otevření. Bohužel počasí si rozhoduje za nás a tak Panorama fungovala pouhé čtyři dny,“ informovala Iva Rokosová zástupce ředitele společnosti Steza.

V areálu je pro návštěvníky k dispozici pětadvacetimetrový plavecký bazén, relaxační bazén s tobogánem a dětský bazén.

Tropický den si Zlíňané užívali na koupališti Panorama

Další zlínské koupaliště Zelené provozovatelé otevřeli až 15. června.

„Doufáme, že se počasí umoudří a hlavně ustálí,“ přeje si Rokosová.

Koupaliště Zelené disponuje plaveckým bazénem dlouhým 25 metrů, dvacetimetrovým relaxačním bazénem, tobogánem a skluzavkou Duo. Je tu whirlpool, bazének pro nejmenší, ledvina - bazén s atrakcí.

Koupaliště Zelené ve Zlíně v sobotu 23. července 2022

Návštěvníci obou koupališť si letos připlatí, zhruba o 15 procent.

„V hlavní sezoně zaplatí lidé od 16 let za celodenní vstup 150 korun,“ upřesňuje Rokosová.

Loni to bylo 130 korun, 90 korun pro děti do 15 let a seniory nad 65 let a 60 korun pro děti do 5 let. Obě koupaliště jsou otevřena od 13 do 19 hodin v pracovní dny a od 10 do 19 hodin o víkendu. O prázdninách budou pro plavce otevřeny od 9 do 19 hodin. Čekají příchozí letos nějaké noviny?

„Za zmínku stojí provedená rekonstrukce tobogánu na Panoramě. Na koupališti Zelené jsme do nové fasády oblékli budovu sociálek a plavčíkárny, vybudovali nový bufet a na obou koupalištích vybrali nového provozovatele bufetů, který bude splňovat zvyšující se nároky zákazníků na nabízené produkty,“ vyjmenovává Iva Rokosová.

V areálu městských lázní mohou plavci kromě vnitřních bazénů využít i ten venkovní o velikosti 25 metrů, který je otevřen pro ranní plavce přes týden už od 6 hodin, o víkendu od 9 hodin do 19 hodin.

Po golfu do bazénu

close Lázně Kostelec. info Zdroj: Deník/Jan Karásek zoom_in Lázně Kostelec. Osvěžit se po golfu nebo po návštěvě zoo, to je možné v nedalekých lázních Kostelec. Díky tomu, že jsou zde bazény vyhřívané, ten plavecký láká už od 1. května. Venkovní areál je prostorný a nabízí úchvatný výhled do krajiny. Návštěvníci si mohou zaplavat v pětadvacetimetrovém bazéně, pro děti je k dispozici bazén s hloubkou 20 až 75 centimetrů, dvě velké vířivky a kruhové brouzdaliště pro nejmenší. Všechny bazény jsou vyhřívané nejčastěji na teplotu 28 a více stupňů. Voda ve vířivkách se ohřívá na teplotu 40 stupňů.

Provozní doba koupaliště je denně 9 do 19 hodin, v měsících červenec a srpen až do 20 hodin. Za koupačku si zde ale lidé připlatí, celodenní vstup pro dospělého je 270 korun, děti od 6 do 15 let platí 150 korun a děti do 6 let 100 korun.

close Téměř zrekonstruované koupaliště v Sazovicích, které před bezmála měsícem, zasáhla povodeň, mohou lidé navštívit už od soboty 26. června. info Zdroj: DENÍK / Matej Slávik zoom_in Koupaliště Sazovice zahájilo sezonu v sobotu 15. června, otevřeno má od pondělí do pátku od 10 hodin do 19 hodin. O víkendech jsou plavci vítáni už o hodinu dříve. Bazén se skluzavkou má rozměry 25 x 12 metrů a hloubku do 1,5 metru. Celodenní vstupné pro dospělého stojí 100 korun, pro děti a mládež od 6 do 17 let, ZTP a seniory nad 65 let 50 korun a děti do 5 let mohou koupaliště navštívit zdarma. Zvýhodněné odpolední vstupné od 16 hodin činí u dospělých 60 korun, dětí a mládeži 6-17 let, seniorů a ZTP 40 korun.

close Koupaliště v místní části Zlína Loukách. info Zdroj: DENÍK/Hana Trčková zoom_in Koupaliště v místní části Zlína Loukách. Návštěvníci koupaliště ve Zlíně-Loukách si na otevření bazénu musí ještě počkat.

„V závislosti na počasí otevřeme nejdříve o víkendu 22. června,“ informovala jednatelka společnosti Hana Kožíková.

Pro plavce je zde k dispozici bazén dlouhý 35 metrů, děti se vydovádí v brouzdališti.

Otevřeno bude každý den od 9 do 19 hodin. Za celodenní návštěvu zaplatí dospělí 120 korun, děti 6-15 80 korun a děti do 5 let 60 korun. Zvýhodněné vstupné na dvě hodiny nebo od páté odpolední bude 80 korun pro dospělé, 60 korun pro děti do 15 let a 40 korun pro děti do 5 let.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Lážo Plážo Fest v Otrokovicích

Začíná Lážo Plážo Fest v Otrokovicích, 14. června 2024. | Video: Dominik Pohludka