K vysoké návštěvnosti přispělo krásné jarní počasí. „Děkujeme návštěvníkům za tak fantastickou přízeň. Udělali jsme maximum proto, abychom se na velikonoční svátky co nejlépe připravili a poskytli perfektní návštěvnický servis,“ uvedl ředitel Zoo Zlín Roman Horský.

Podle jeho slov bylo k dispozici všech osm pokladen, vedení zoo posílilo obsluhu u turniketů a motivovalo k nákupu elektronických vstupenek.

Zlín žil módou. Více než 600 návštěvníků aukcí podpořilo boj proti rakovině prsu
Zlín žil módou. Více než 600 návštěvníků aukce podpořilo boj proti rakovině prsu

„V zámku jsme denně nabídli jedenáct prohlídek, celý areál jel skutečně na maximum. A opět se potvrdilo, že při počtu osmi tisíc návštěvníků za den dokážeme vše zvládnout,“ pochvaloval si ředitel Horský.

Jak dodal, návštěvnost ve výši deset a více tisíc osob za jeden den je na zajištění komfortu již velmi náročná.

Obrovský pětidenní nápor zvládla zahrada bez problémů, a to také díky úzké spolupráci s Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice a městskou policií. Podařilo se zajistit dopravní obslužnost a parkování v okolí zahrady.

„Ačkoli je u zoo k dispozici 1800 parkovacích míst, což je nejvíc v rámci všech českých zoo, při mimořádné návštěvnosti se na zaparkování může déle čekat. Chci poděkovat Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice za posílení hromadné dopravy během Velikonoc, Zlíňáci ji opravdu využívali. A také pomoc strážníků městské policie byla pro zvládnutí dnů s vysokou návštěvností opravdu zásadní,“ vyzdvihl ředitel Horský.

Vedoucí Památníku Tomáše Bati ve Zlíně Magdaléna Hladká.
Památník Tomáše Bati je zajímavý svou prázdnotou, říká Magdaléna Hladká

Osvědčila se například v sobotu, kdy dopolední nehoda uzavřela důležitou příjezdovou cestu k zoo. „Zbývající příjezdy tak čelily enormnímu zatížení. Bez pomoci městské policie by doprava v okolí zoo zřejmě zkolabovala,“ dodal ředitel zoo Roman Horský.