Ve směru z centra na Lesní čtvrť budou osobní a nákladní vozy jezdit až do konce prázdnin jednosměrně. Opačným směrem pojedou pouze vozidla MHD.

Objízdná trasa ve směru do centra vede přes ulice Štefánikova, Díly VI. a dále po silnici I/49, tedy po třídě T. Bati. Zatímco letos se podle radnice práce dotknou pravé strany mostu, tedy směrem na Lesní čtvrť, v příštím roce se přesunou na protilehlou stranu.

„Je to z důvodu náročnosti díla, a jelikož se jedná o důležitý dopravní uzel, tak byly práce rozděleny tak, aby probíhaly vždy za prázdninového provozu,“ uvedlo město.

„Snažili jsme se práce na území města Zlína zkoordinovat tak, aby co nejméně zasáhly obyvatele. Samozřejmě, omezení budou. Nejsložitější opravu pro dopravní toky provedla ŘSD v době státních svátků na přelomu června a července, a to opravu ulice Osvoboditelů kolem městského divadla. Snažili jsme se v tomto roce omezit opravy v centru na minimum a pracujeme spíše v okrajových částech města,“ vysvětlil náměstek primátora pro dopravu Michal Čížek.

„Mezi klíčové stavby v centru města rozhodně patří modernizace komunikace ve Vavrečkově ulici a především oprava mostu s chodníkem u Kudlovské přehrady,“ dodal náměstek.