Návštěvníci vánočních trhů, které probíhají na náměstí Míru, uctí dnes v 17 hodin, kdy začíná hlavní program, památku obětí čtvrteční masové střelby symbolickou minutou ticha.

Zlínský magistrát dále informoval, že večerní živá diskotéka ve vánoční stodole je zrušena, znít bude pouze reprodukovaná vánoční hudba. „Ta bude slyšet na náměstí také v den státního smutku, který Vláda ČR vyhlásila na sobotu 23. prosince. Původně plánovaný pódiový program je zrušen,“ uvedl mluvčí magistrátu Tomáš Melzer.

OBRAZEM: Pietní akt za oběti střelby na FF UK před rektorátem UTB Zlín (22. 12. 2023):

„Zpráva o smrti nevinných lidí je strašlivá. Čin, který nemá v historii České republiky obdoby, je šokující. Vyjadřujeme rodinám obětí hlubokou soustrast a jsme také při všech ostatních studentech a lidech, kteří byli svědky otřesné události a nyní prožívají traumatizující chvíle,“ uvedl za Radu města Zlína primátor Jiří Korec.

Zvýšená kontrola ze strany městské i státní policie

Od pátku 22. prosince je ve Zlíně v pohotovosti také městská a státní policie. „Strážníci kontrolují ve zvýšené míře veřejná prostranství, zvýšená kontrola se týká škol i všech fakult Univerzity Tomáše Bati, která zřídila vlastní pietní místo u rektorátu,“ doplnil mluvčí Tomáš Melzer.