„Myšlenka vznikla před rokem po všeobecné shodě na změnu. Jednou z podmínek pro vznik nové trofeje bylo, aby se v ní objevilo písmeno Z, symbolizující název města. Tím nejdůležitějším požadavkem na vzhled ale byl důraz na typický rozměr baťovské architektury 6.15 a jeho násobky. Na návrh Rady města Zlína se budou vyrábět trofeje ve třech rozměrech, podle významu ocenění,“ uvedl primátor Jiří Korec.

Dodal, že vedení města šlo při tvorbě nové trofeje především o dodržení konceptu, který se prolíná městem Zlínem. „Kromě rozměru 6.15, podle kterého se baťovské éře stavělo, se jedná o stabilitu, čistotu a jednoduchost linií, které představuje právě Baťův mrakodrap,“ vysvětlil primátor Korec.

Jako první tuto trofej získali Roman Herink, držitel Ceny města Zlína za rok 2023, a nový sportovec roku Miroslav Knedla.

Z pera zlínské grafičky, z dílny českých sklářů

Držitel Ceny města Zlína obdržel trofej s rozměry 6,15 x 24,6 centimetru. Cena pro nositele Ocenění primátora města Zlína a Nejlepšího sportovce města Zlína měří 6,15 x 18,4 centimetru a držitel ocenění Zlínský patriot obdrží trofej s rozměry 6,15 x 12,3 centimetru. Podle radnice bude cenu s těmito rozměry možné udělovat také při zvláštních příležitostech.

Ručně vyráběná křišťálová trofej vznikla podle návrhu grafičky zlínského magistrátu Silvie Jakubkové v dílnách firmy Preciosa. Skláři potřebovali na výrobu bezmála tři měsíce, vyobrazený text na skle vznikl technikou pískování.

Vybrali jsme pro vás:

Bytový dům v ulici K Majáku ve Zlíně.
Zlín chce udržet mladé lidi. Nabídne absolventům výhodné pronájmy malých bytů
Zlínský kraj. Ilustrační foto
Zlínský kraj zřizuje nový stavební úřad. Začne fungovat v červenci
Eurovolby 2024 ve Zlíně
Eurovolby na Zlínsku vyhrálo ANO před SPOLU, třetí je Přísaha, Piráti propadli
Plná karambolů byla sobota na silnicích Zlínského kraje
Namotal BMW na strom. Karambolů na silnicích Zlínského kraje bylo v sobotu plno