Nyní se radní rozhodli snížit počet provozoven, kde smějí být automaty umístěny, zhruba na polovinu. Pokud rozhodnutí radních schválí zastupitelé, automaty zmizí z restaurací a barů v okolí škol, centra města či obytných čtvrtí. Novinářům to dnes řekla primátorka města Irena Ondrová.

V polovině června letošního roku bylo ve městě 574 výherních hracích přístrojů. Z jejich provozu plyne do kasy města asi 25 milionů korun ročně. Podle radnice to ale nevyváží negativní dopady. Město tak vypracovalo jmenovitý seznam podniků, které mohou automaty provozovat. "Hlavním kritériem výběru míst, kde je možno provozovat výherní přístroje, je lokalita. Tyto provozovny jsou vzdáleny minimálně 100 metrů od hranice pozemku, na kterém stojí školní zařízení," uvedla Ondrová.

Výherní automaty nebudou ani v provozovnách, kde je souvislá zástavba určená k bydlení. Omezení se týká i centra města. "Počet automatů ve Zlíně už byl neúnosný. Nebyla to dobrá vizitka pro naše město. S patologickým hráčstvím navíc souvisí rovněž mnoho negativních jevů," uvedla primátorka. Restaurace a další místa, v nichž je možné automaty provozovat, budou uvedeny v příloze vyhlášky. Pokud ji schválí zastupitelstvo, bude účinná od října letošního roku.

ZDE > PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ČLÁNKY ZE ZLÍNSKÉHO KRAJE