Velkokapacitní městský dům s 360 byty je starý bezmála třicet let. Obyvatelé proto další rekonstrukci objektu vítají

Magistrát do něj chce nyní investovat bezmála pětadvacet milionů korun. Tamní obyvatelé jsou další rekonstrukcí domu vesměs potěšeni. „Půlka už je hotová, tak se těším, až opraví i zbytek. Okna jsou oprýskaná, takže kdyby se neměnila, bylo by potřeba je minimálně natřít. Na balkonech opadává z krajů beton. Je to nezbytné,“ míní Marie Tarabusová.

Marie Veverková se moc netěší na rámus, který opravy přinesou. Není totiž v dobrém zdravotním stavu. „Ale když to musí být, tak musí. Nezbývá nám, než to vydržet,“ poznamenala obyvatelka.

Vlasta Janásová už bydlí v části domu, kde jsou okna i lodžie vyměněné. A pochvaluje si. „Je to lepší. Okna jsou více utěsněná a není v bytě taková zima. Netáhne sem,“ sdělila nájemnice.

Co se týče rekonstrukce výtahu a stupaček, schválili už zlínští radní výběrová řízení na dodavatele. Nyní je vyzvou k předložení nabídek. V případě oken a lodžií už zvolili i nejvhodnější nabídku.

„Předpokládám, že cena prací za opravu výtahu vyjde na 1,5 milionu a u stupaček dva miliony korun. Za druhou etapu výměny oken a balkonů bychom měli zaplatit 21,4 milionu korun,“ přiblížil náměstek zlínské primátorky Miroslav Kašný.

K finančně náročným investicím může podle něj město přistupovat i díky tomu, že uspokojí nájemníky, kteří chtějí některé městské byty odkoupit. Pouze z nájmů by to totiž možné nebylo. To se však netýká bytů I. a II. segmentu, které jsou neprodejné.