Podle mluvčí Ředitelství silnic a dálnic ČR Lucie Trubelíkové je možné, že nedošlo k propojení systémů. „Původní plánovaný a avizovaný termín zprovoznění sjezdových ramp byl totiž až 4. září. Zhotovitel však stihl první etapu prací dokončit s předstihem,“ reagovala na dotaz Deníku Trubelíková.

Takže i když cestáři stihli svou práci dřív, mnozí řidiči toho kvůli špatné informační tabuli nedostali šanci využít.

Týdenní přerušení oprav

Od pátku 1. září je oprava až do 8. září přerušena a řidiči mohou využívat sjezdy z dálnice i tepnu do Zlína bez omezení.

Řidiči si vydechnou jen na chvíli

Od 9. září do konce měsíce budou pokračovat práce na dalších etapách. Od soboty 9. do středy 13. září se bude opravovat úsek od obchodní zóny LAPP po první odbočku k obchodnímu areálu Centro a od druhé odbočky k Centru dále několik desítek metrů směrem na zastavěnou část Malenovic, a to pravý (vnější) jízdní pruh ve směru do Zlína. „

Vozidla včetně MHD budou používat levý jízdní pruh. Zastávka MHD Malenovice-obchodní zóna LAPP bude dočasně zrušena. Zastávka MHD Malenovice-ZPS se přesune na provizorní stanoviště asi 200 metrů před současné umístění,“ uvedl mluvčí Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice Vojtěch Cekota. 

Opravená silnice z Otrokovic do Zlína
Sjezd z dálnice v Otrokovicích je opět otevřen. Řidiči ho mohou využívat týden

Od čtvrtka 14. do pondělí 18. září bude z důvodu prací silničářů uzavřen levý (vnitřní) jízdní pruh ve směru na Zlín ve stejných dvou úsecích jako v předchozím časovém období. „Zastávky MHD Malenovice-obchodní zóna i Malenovice-ZPS budou fungovat bez omezení na svém původním místě,“ informoval Cekota.

Od úterý 19. do čtvrtka 21. září se práce silničářů přesunou mezi první a druhou odbočku k Centru a budou pracovat v levém (vnitřním) jízdním pruhu, od pátku 22. do neděle 24. září ve stejném úseku v pravém (vnějším) jízdním pruhu.

Ilustrační foto
Nové nedělní spoje i úpravy autobusových tras. Jízdní řády na Zlínsku

„Trolejbusy linky číslo 10 se v obou těchto termínech nedostanou na konečnou stanici Malenovice-Centro. Místo ní budou končit na zastávce Malenovice-ZPS ve směru na Otrokovice a z této zastávky směrem na Zlín budou také vyjíždět. Autobusu linky č. 51 se toto omezení nedotkne, bude dál zajíždět náhradním způsobem i na točnu Malenovice-Centro,“ sdělil Vojtěch Cekota.

Od pondělí 25. září by měl být provoz na silnici I/49 v oblasti Malenovic bez omezení. Uvedené termíny jsou však předběžným návrhem. Zejména z důvodu nepříznivého počasí se ještě mohou měnit.