Prvním z opravovaných úseků je silnice I/49 mezi Zlínem a Otrokovicemi. Zhruba od obchodního centra ve směru ze Zlína projedou řidiči jedním pruhem, v opačném směru zůstanou v provozu dva pruhy.

Už v úterý před polednem stály v místě desítky aut, v odpolední a ranní špičce se budou muset řidiči obrnit trpělivostí. Od středy 3. dubna do 10. dubna bude také uzavřena nájezdová rampa na dálnici D55 ve směru na Přerov.

Je třeba počítat s omezeními do 1. května. Místu se lze vyhnout jízdou po staré malenovické cestě do Kvítkovic.

Zdržení čeká i na cestující MHD

Linky trolejbusů 2 a 6, které jezdí ze Zlína do Otrokovic, budou končit na točně v Malenovicích u obchodní zóny Centro. Označeny budou jako 2X a 6X. Z Malenovic bude jezdit náhradní autobusová linka 70X na otrokovické vlakové nádraží.

„Omlouváme se cestujícím za předpokládané komplikace v dopravě. Předem na práce silničářů a dopravní omezení upozorňujeme, aby lidé mohli zvolit například dřívější spoj a počítali se zdržením. Naše plánovaná opatření, zejména rozdělení linek 2X, 6X a 70X, by měla přispět k tomu, aby se zpoždění nepřenášela do vzdálenějších částí sítě MHD ve Zlíně a Otrokovicích,“ vysvětlil vedoucí dispečer Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice Jan Tesař.

Vizualizace obchvatu podél čtvrti Zálešná.
Kraj získal od státu 780 milionů na přivaděč z Fryštáku a obchvat Zálešné

Silnici I/49 v tomto úseku, ale i v opačném směru od Otrokovic do Zlína, opravovali cestáři loni na podzim. Stavební práce tehdy trvaly zhruba měsíc. Celková oprava obou jízdních pásů v loňském a letošním roce vyjde na 67 milionů korun bez daně.

„V loňské stavební sezoně jsme již opravili pás v opačném směru. Od 3. do 10. dubna bude uzavřena nájezdová rampa na dálnici D55 ve směru na Přerov. Provoz na I/49 bude veden kyvadlově,“ uvádí Ředitelství silnici a dálnic. Opravu silničáři dokončí v polovině letošního května.

Nový kruhový objezd směrem na Slušovice

Ve stejný den, jen na opačné straně I/49 mezi Zlínem a Vizovicemi, se začala připravovat stavba kruhového objezdu. Za Lípou v křižovatce směrem na Slušovice silničáři instalovali přechodné dopravní značení. Vznikne zde do podzimu kruhový objezd.

„Jde o nebezpečný úsek, který je dějištěm častých nehod. Provoz během realizace stavby zachováme obousměrný,“ uvedla mluvčí Ředitelství silnic a dálnic Lucie Trubelíková. Práce na rondelu budou stát 36 milionů bez daně. Silnice by měla zůstat v obou směrech průjezdná. Uzavřena bude vedlejší cesta ve směru Lípa - Paseky.