Společný tarifní systém je cílem dohody o spolupráci, kterou 1. února podepsali za Zlínský kraj náměstek hejtmana Radek Doležel, primátor města Zlína Jiří Korec a starostka Otrokovic Hana Večerková.

Integrace veřejné dopravy MHD Zlín – Otrokovice do systému Integrované dopravy Zlínského kraje přinese jednotné jízdní doklady, jednotný způsob odbavení i jednotné ceny.

„Podpis dohody je prvním krokem k tomu, abychom se s oběma městy domluvili na společných tarifních a odbavovacích principech, které umožní cestování na společný jízdní doklad jak krajskými linkami, tak městskou hromadnou dopravou na území Zlína a Otrokovic. Už letos začne jako společná platforma fungovat nová mobilní aplikace pro placení jízdného,“ uvedl náměstek hejtmana pro oblast dopravy Radek Doležel.

Před spuštěním společného tarifního systému bude potřeba provést úpravu odbavovacích zařízení ve vozidlech tak, aby všichni dopravci mohli přijímat nejen platební karty a jejich ekvivalenty, ale také stávající karty Zlínského kraje.

Zlín chystá řízení dopravy inteligentním telematickým systémem; leden 2024
Zlín chystá revoluci v řízení dopravy. Unikátní systém upozorní i na přestupky

„Snahou hejtmanství je integrace všech MHD v regionu do systému Integrované dopravy Zlínského kraje. Od července loňského roku je plně integrovaná MHD v souměstí Uherské Hradiště – Staré Město – Kunovice, na jaře letošního roku dojde k integraci MHD ve Vsetíně. S městem Kroměříž kraj chystá podpis obdobné deklarace v nejbližších týdnech,“ doplnil Doležel.