Kartičky přijel měnit také sběratel David Szúdor z Brna. „Pokémony sbírám a hraju od dětství. Soustavně se sběratelství věnuju poslední dva roky,“ říká mladý student.

Na akci přivezl kolem tisícovky kartiček, doma jich ve sbírce má v řádech desetitisíců. „Tady jsem přivezl jen zlomek, který chci dát dál do oběhu. Za první hodinu jsem vyměnil zhruba třicítku z nich,“ dodává.

Nejdražší kartička, kterou do Zlína vzal, má hodnotu zhruba pěti tisíc korun. On i další sběratelé čile vyměňovali s dalšími nadšenci své oblíbené kousky.

Fenomén z Japonska baví už třicet let

Pokémoni jsou inteligentní kapesní příšerky, které mají dle svého typu unikátní schopnosti, fascinují děti i dospělé už skoro tři desetiletí. A do obchodního centra přilákali malé i velké fanoušky. Ti, kteří chtěli rozšířit sbírku jinak než výměnou, měli možnost koupit si kartičky nové.

Na místě také radil expert, jak poznat falešné kartičky od pravých.

Akce byla nejen pro zapálené fandy a hráče karetní hry Pokémonů, ale i začátečníkům, kteří se teprve chystají na svůj první zápas. Pod vedením trenéra se mohli naučit základy této karetní hry.

Věděli jste, že:

• název pokémon vychází z japonského Poketto Monsutá – kapesní příšerky, v angličtině Pocket Monsters
• pokémoni jsou velmi inteligentní bytosti, které rozumí lidské řeči, ale nepoužívají ji
• dle svého typu mají různé schopnosti (telepatie, možnost otrávit, uspat, zapálit apod.)
• mnohé postavičky v Pokémonu jsou založeny na podobě skutečných pravěkých tvorů, zejména dinosaurů a dalších