Chybí ale prostory pro dalších šest sdružení. Majitel budovy, Obchodní centrum Zlín, proto zázemí pro zkoušení rozšíří.

Většina zlínských spolků opustila koncem loňského roku Dům kultury, kde se scházela řadu let. Kvůli zdražení nájmu za tamní prostory. Velký dechový orchestr, folklorní a divadelnické soubory a například i ZUŠ Morava. K dispozici je jim více než půl roku 4. patro 32. budovy v areálu bývalých Baťových závodů. Konkrétně tři sály a místnosti, které slouží jako sklady či pomocné zázemí.

„Tlak na prostory pro zkoušení však neustává. Máme na stole žádosti od dalších šesti sdružení. Je mezi nimi pěvecký sbor Dvořák, spolek Kašava, taneční studio paní Lédlové či Bartošův soubor písní a tanců. Dohodli jsme se proto s majitelem objektu ve Svitu, že zázemí ve 4. patře rozšíří,“ přiblížila primátorka Zlína Irena Ondrová.

Na místě zbývajících, dosud nezrekonstruovaných prostor, má vzniknout taneční sál se speciální podlahou, zrcadlovou stěnou a vybranými závěsy kvůli akustice. V ostatních prostorách potom další sklady, které vyhovují notovinám hudebníků, a sociální zařízení.

„Město na rekonstrukci poskytne dotaci více než 560 tisíc korun. Některé místnosti pravděpodobně vybavíme i nábytkem, který zůstane v Domě umění po přestěhování filharmonie do Kongresového centra,“ dodala Ondrová.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.

Aktuální témata Zlínského deníku:

DOPRAVNÍ SERVIS
Veškeré informace týkající se osobní i veřejné dopravy a cyklostezek v regionu.

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010
Vše ohledně voleb, které proběhnou ve dnech 15. a 16. října 2010.

MÁME RÁDI KACHNY
Nepravidelná rubrika pravidelně plná neuvěřitelných zpráv.

DENÍK ZLÍŇÁKA
(Ne)oficiální blog reportérů Zlínského deníku o dění v regionu i mimo něj.