„V souvislosti s tímto zápasem připravujeme adekvátní bezpečnostní opatření. Na bezpečnost a veřejný pořádek budeme dohlížet nejen v nejbližším okolí stadionu, ale i v jiných částech města,“ uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Kromě domácích příznivců se na stadion chystají i fandové ostravského týmu. Policisté budou monitorovat nejen samotný příjezd a přesun fanoušků ke stadionu, ale i jejich odjezd.

„Do bezpečnostního opatření bude nasazeno více než sto policistů z řad pořádkové a dopravní policie, psovodi, příslušníci jízdní policie, kriminalisté či členové antikonfliktního týmu. Do Zlína vyrazí i kolegové z Krajského ředitelství policie Moravskoslezského kraje,“ vyjmenoval Jaroš.

Fotbalisté Baníku Ostrava (v bílém) v utkání 3. kola FORTUNA:LIGY proti Trinity Zlín.
Liga startuje. Vrbu čeká třaskavá premiéra proti Baníku, lístky i do Přerova

Na opatřeních se bude podílet i městská policie.

„Očekává se příjezd velkého množství ostravských fanoušků. Budeme se společně s Policií podílet na zajištění bezpečnosti, pořádku a hladkého průběhu u stadionu,“ doplnil mluvčí zlínských strážníků Pavel Janík.

Policisté zároveň varují, že nejen samotní návštěvníci utkání, ale i náhodní kolemjedoucí musí počítat s případnými krátkodobými komplikacemi v dopravě.

„Apelujeme proto na dodržování pravidel silničního provozu a důsledné respektování dopravního značení, pokynů policistů, strážníků či pořadatelů,“ uvedl Jaroš. „Důrazně připomínáme, že je zakázáno na stadion nosit jakoukoliv pyrotechniku,“ doplnil policejní mluvčí.

"Zvýšený zájem"

První zápas jarní části FORTUNA:LIGY fanoušky láká. Důvodem je i premiéra nového zlínského kouče Pavla Vrby, který ještě na podzim působil právě v ostravském Baníku.

„Vnímáme zvýšený zájem o úvodní zápas,“ přiznal viceprezident FC Trinity Zlín Zdeněk Grygera.

Trenér fotbalistů Zlína Pavel Vrba na tiskové konferenci.
Vrba před premiérou: Jsem napnutý. Pomohlo by nám, kdybychom začátek zvládli

Nový trenér ševců si přeje, aby na Letnou přišlo co nejvíce domácích fanoušků.

„Dobře vím, že přijede spousta hostujících příznivců, kteří vytvoří bouřlivou atmosféru. Bylo by super, kdyby se toho domácí fandové nezalekli, ale naopak zvedli vhozenou rukavici a ukázali, že i ve Zlíně jsou fanoušci, kteří nám pomohou. Chceme se tady cítit jako doma,“ vzkázal Pavel Vrba.

Utkání odstartuje v neděli od 18 hodin na zlínském fotbalovém stadionu.