„Dohlížet nad bezpečností a veřejným pořádkem budou desítky policistů z řad pořádkové, dopravní či kriminální policie, psovodi, policisté na koních či členové antikonfliktního týmu,“ uvedl policejní mluvčí Petr Jaroš.

Podle jeho slov budou policisté monitorovat všechna místa, kde se zástupy fanoušků budou pohybovat. Tedy mimo jiné i jejich cestu z vlakového nádraží na stadion.

Fotbalista Zlína Alexandr Bužek při zápase s pražskou Slavií.
Bužek se před prvním derby s tátou neradí: Rozhodne hlava! Snad pomohou fanoušci

Podle webu fotbalového Slovácka není na utkání organizován výjezd autobusem. Příznivci z Uherského Hradiště tak využijí především vlakového spoje s odjezdem z Uherského Hradiště ve 11:45 (Os 4308) a ze Starého Města v 12:01 (R 807 Moravan).

„Fanoušky Slovácka bych upozornil, že na železniční trati Otrokovice – Vizovice je v neděli plánovaná výluka. Náhradní autobusová doprava bude zajištěna,“ připomněl policejní mluvčí.

Kapitán fotbalistů Slovácka Michal Kadlec při utkání s Pardubicemi.
Kapitán Slovácka Kadlec: Zlín se hodně zvedl. Musíme předvést náš nejlepší výkon

Kolik fanoušků Slovácka do krajského města v neděli zavítá, zatím není jasné. „Určit počty hostujících fanoušků na zápas by z naší strany byla v současné době pouhá spekulace, zcela jistě to však budou desítky či spíše nižší stovky,“ sdělil Petr Jaroš.

Lidé by měli počítat, že zejména před zápasem před zápasem a krátce po jeho skončení může být doprava v okolí stadionu krátkodobě omezena. „Na místě budou policejní hlídky, které budou případné komplikace aktivně řešit,“ vzkázal mluvčí.

Utkání 21. ligového kola mezi Zlínem a Slováckem se mělo podle původních plánů konat v sobotu. Stejně jako hokejové derby Zlína se Vsetínem. Policisté však z kapacitních důvodů požádali o změnu termínů obou utkání. „Vzhledem k tomu, že původní termín byl u obou zápasů stejný (sobota), požádali jsme o jejich přeložení,“ uzavřel Petr Jaroš.

MOHLO BY VÁS ZAUJMOUT: Otevření dálnice D49 z Hulína do Fryštáku se může zpozdit kvůli rozhodnutí soudu

Zdroj: Ředitelství silnic a dálnic ČR