Informaci Deníku potvrdila Dana Lipovská, mluvčí Krajské nemocnice Tomáše Bati, kde byl střelec hospitalizován s těžkým poraněním hlavy a mozku. „Mohu potvrdit, že muž o víkendu zemřel,“ řekla mluvčí.

Případem se stále zabývá policie. „V současné době se případem nadále zabývají krajští kriminalisté, kteří však již pracují s faktem, že postřelený muž na konci minulého týdne zemřel,“ uvedla Policie ČR na svém twitteru.

Střelba v budově Krajského úřadu ve Zlíně.
Na zlínském krajském úřadě se střílelo. Muž v budově zabil bývalou partnerku

V budově Krajského úřadu ve Zlíně se střílelo ve čtvrtek 28. července dopoledne. Na místě zasahovali policisté, strážníci i zdravotníci. Muž k vraždě své bývalé přítelkyně použil zbraň, která mu nepatřila. Podle policie navíc neměl zbrojní pas.

„Ke střelbě použil zbraň registrovanou na jinou osobu,“ sdělila už dříve policejní mluvčí Simona Kyšnerová.

Podle všeho neunesl rozchod

Mladý pár spolu několik let bydlel v bytě v Otrokovicích. Kvůli vzájemným neshodám se však rozešli a mladá žena se od svého partnera odstěhovala zpět k rodičům do rodné obce na Uherskohradišťsku, s čímž se její devětadvacetiletý bývalý přítel nedokázal smířit.

Policisté hlídkují ve čtvrtek 28. července 2022 v budově Krajského úřadu ve Zlíně, kde se tento den střílelo. Devětadvacetiletý muž zde zabil svou bývalou partnerku.
Byl vrah milé úřednice zfetovaný? Zřejmě neunesl rozchod, žili spolu několik let

Muž proto v osudný den přišel za ženou přímo do práce, kde ji měl několikrát střelit, čímž jí způsobil smrtelná zranění. Následně pak otočil zbraň také proti sobě. Podle informací Deníku měl být střelec v době incidentu pod vlivem silných omamných látek.

S teprve třicetiletou Kateřinou H. se v sobotu 6. srpna pozůstalí a smuteční hosté naposledy rozloučili v kostele Narození sv. Jana Křtitele v Jalubí na Uherskohradišťsku, kde mladá žena vyrůstala a také prožila poslední dny svého života.