Na Tržišti Pod Kaštany kladou podle tamní manažerky Michaely Topič důraz na na rozmanitost, kvalitu, zdraví a lokální produkty.

„Jídlo lidi spojuje a tržiště má ambici stát se oblíbeným místem pro místní i turisty. Všem návštěvníkům poskytuje možnost dobře nakoupit a přímo se setkat s prodejci a nakupujícími. Chceme, aby se zde setkávali přátelé a sousedé a tržiště bylo příjemným místem pro nákup i trávení volného času,“ říká Michaela Topič.

Návštěvníky tady první dubnovou sobotu přivítali také hejtman Zlínského kraje Radim Holiš a primátor Zlína Jiří Korec.

Tatiana Dyková a bratři Formanové dostanou letos svou hvězdu na Chodníku slávy ve Zlíně.
Tatiana Dyková a bratři Formanové dostanou letos svou hvězdu na Chodníku slávy

V roce 2024 odstartovala druhá sezona fungování rekonstruovaného Tržiště Pod Kaštany. Podle Michaely Topič přinese návštěvníkům i prodejcům více různorodých akcí, například pravidelné farmářské jarmarky, akce typu „starým věcem nový život“, dobročinné jarmarky, vinný jarmark, dětský market a chill out večery.

Tržiště Pod kaštany je veřejným prostorem v historickém centru města Zlín. Rekonstrukce se uskutečnila v průběhu roku 2022 podle projektu zlínské kanceláře Ellement architects. Na bezmála 6 500 metrech čtverečních ukazuje, jak lze pracovat v památkově chráněných podmínkách na historicky cenném místě s ohledem na potřeby obyvatel, prodávajících a zároveň zohlednit také zeleň.