„Přišly celé rodiny, takže v publiku sešly věkové kategorie od 15+ po 50+. Myslím si, že to bylo o tom - vezmu děti na kapelu, na které jsem vyrůstal, a ono to fungovalo,“ řekl Deníku organizátor akce Miloslav Rozner.

Dvouhodinový koncert odstartoval populární song Dnes, který hrál Maťo na koncertním křídle, a teprve pak spadla opona a objevil se zbytek kapely.

V průběhu včera zazněly dvě desítky písniček z období napříč kariérou Tublatanky, včetně těch z jejich nejnovější desky s názvem Uprostřed chaosu.

Tublatanka ve Zlíně 2023 | Video: Jan Karásek

Akustická část se skládala ze čtyř písní. Nechybělo desetiminutové basovo - bubenické sólo. Zazněly mimo jiné hity Žeravé znamenie osudu, Láska, drž ma nad hladinou, Šlabikár, Skúsime to cez vesmír nebo Priateľ. Koncert kapela zakončila megahitem Pravda víťazí, který s ní zpívala celá hala.

Během svého působení na československé hudební scéně od roku 1982 vydala Tublatanka jedenáct řadových alb a nyní přichází po jedenácti letech s novou deskou. Aktuální složení kapely s Maťem Ďurindou, Jurajem Toporem a Peterem Schlosserem na ni nahrálo čtrnáct nových písní.