Filmový stánek slaví jubileum, v boji s budovaným multikinem ve Zlatém jablku ale zřejmě neobstojí

Velké kino letos v září slaví pětasedmdesáté výročí od svého otevření. Tento v České republice největší klasický biograf však zřejmě v budoucnu nebude mít stejnou tvář jako dříve. „Předpokládáme, že s multiplexem to souběžně fungovat nemůže,“ uvedl Radoslav Bolek, finanční ředitel Ateliérů Bonton Zlín, které kino provozují.

Samotnou budovu vlastní město Zlín. Jaká budoucnost by se mohla pro sál s kapacitou 1 010 míst rýsovat, ale zatím neví nikdo. „V nejbližší době budou na toto téma zahájena jednání,“ oznámila pouze mluvčí zlínské radnice Marie Masaříková. Vznikající multikino mezitím převzalo po Velkém kinu úlohu hlavní scény tradičního zlínského Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež. Pořadatel akce a investor centra Zlaté jablko, společnosti Filmfest a REIN Holding, podepsali na konci května smlouvu platnou pro období let 2008 až 2017.

„Určitě by ale mělo mít Velké kino stále v programu festivalu svou úlohu, i tam se bude promítat,“ zdůraznil předseda představenstva REIN Holdingu Šimon Zemek. Podle něj by mohly být náplní největšího klasického kina v republice s pětasedmdesátiletou historií různé kulturní akce. „Jistě by to bylo důstojnější prostředí než třeba hala Novesta,“ míní.

Místo, které je dokonce státní kulturní památkou, podle zlínské radnice nesmí zchátrat. „Nestane se mrtvým místem,“ ubezpečovala již dříve občany města primátorka Irena Ondrová (ODS).

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY ZE ZLÍNSKÉHO KRAJE:

Moje Zlínsko Sport Kultura Podnikání Černá kronika