Stavba okružní křižovatky na silnici I/49 mezi Zlínem a Vizovicemi započne podle Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD) se začátkem letošní stavební sezony. „Jde o nebezpečný úsek, který je dějištěm častých nehod. Provoz během realizace stavby zachováme obousměrný,“ uvedla mluvčí ŘSD Lucie Trubelíková.

Zatím však není jasné, kdy přesně práce započnou. „Přesný termín budeme znát až po podpisu smlouvy se zhotovitelem prací,“ vysvětlila mluvčí.

Stejně tak i související dopravní omezení bývá podle jejích slov vždy upřesněno po podpisu smlouvy se zhotovitelem prací, který ho následně vyřizuje. „Vše tedy včas upřesníme, jakmile budeme znát termín zahájení prací,“ sdělila mluvčí.

„Každopádně okružní křižovatku chceme začít budovat hned se začátkem stavební sezóny. Podmínka zachování obousměrného provozu na silnici I/49 v provizorních jízdních pruzích také platí,“ dodala Trubelíková.

Zlín chystá řízení dopravy inteligentním telematickým systémem; leden 2024
Zlín chystá revoluci v řízení dopravy. Unikátní systém upozorní i na přestupky

Stavba nové okružní křižovatky vyjde podle ŘSD na 36 milionů korun bez daně. Silničáři předpokládají, že se práce dokončí na podzim.