Rekonstrukci páteřního vodovodního přivaděče zahájí v závěru června v ulicích Štefánikova a Příkrá společnost Vodovody a kanalizace Zlín. Zásadní vodohospodářskou stavbu za 87 milionů korun bude spolufinancovat Ministerstvo zemědělství ČR.

Potrubí je na hraně životnosti, havárií přibývá

Potrubí, které vede uprostřed místní komunikace v ulici Příkrá, zajišťuje pitnou vodu pro rozsáhlé území v okolí Vodojemu Díly. Jeho rekonstrukce je nezbytně nutná.

„Důvodem je havarijní stav potrubí, které se už dostalo na hranu životnosti. V posledních letech a měsících k tomu přispělo i mnoho odstávek kvůli havarijním situacím,“ uvedl radní pro oblast dopravy Václav Kovář.

Ilustrační foto
Sečení trávy u silnic je v plném proudu, při předjíždění traktoru buďte opatrní

Samotná stavba se podle něj uskuteční bezvýkopovou technologií. „Plastové potrubí svařované na povrchu se pod zem dostane přes montážní jámy. Životnost nového potrubí z polyethylenu se pohybuje mezi osmdesáti až sto lety,“ dodal Kovář.

Řidiči musí počítat s úplnou uzavírkou

Stavební práce na 943 metrů dlouhém úseku začnou v zeleni vedle Kudlovské přehrady, konkrétně v ulici Na Požáře. Dále budou dělníci postupovat podél ulice Štefánikova až do ulice Příkrá (úsek od ulice Štefánikova po ulici Pod Školou). Zde bude v čase letních prázdnin platit úplná dopravní uzavírka, která se chodců dotkne jen minimálně.

Pracovat se bude primárně ve všedních dnech. Investorem akce je VaK Zlín, který garantuje maximální snížení hluku a prašnosti.

Stavba nového mostu a úprava komunikace ve Zlíně-Přílukách.
Stavba je hotová, řidiči si oddechnou. V Přílukách dnes končí dopravní omezení

Dopravní dostupnost a individuální potřeby obyvatel bude koordinovat přímo stavbyvedoucí zhotovitele, kterým je společnost VHS Javorník. „Non-stop dostupnost vozidel Integrovaného záchranného systému je zajištěna, patřila k podmínkám nastavených magistrátem,“ ujistil Václav Kovář. Svoz komunálního i BIO odpadu bude probíhat standardně a bez omezení.