Volby do sněmovny začínají za

Nahrávám odpočet ...
VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Zlín vs. Želechovice: Žaloby na obou stranách

Zlín -Spor mezi zlínským magistrátem a částí Želechovice se vyostřil a oba znesvářené tábory proti sobě vyrukovaly se žalobami. Zlínská radnice vytáhla údajnou žalobu na velitele jednotek želechovických dobrovolných hasičů, Občanské sdružení Želechovice naopak zase na radnici.

22.11.2008 4
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Jan Vraný

Radnice údajně podala k soudu žalobu na oba velitele jednotek želechovických dobrovolných hasičů kvůli tomu, že záchranáři odmítají vydat městu zásahová vozidla.

Občanské sdružení Želechovice podalo zase na radnici žalobu, že chce nakládat s movitým majetkem na území Želechovic do doby jeho zákonného dělení, který nastane vznikem samostatné obce Želechovice nad Dřevnicí 1. ledna 2009. A chystá se poslat také stížnost ombudsmanovi pro šikanu občanských složek na území Želechovic.

Bezpečnostní rada města Zlína v polovině října rozhodla, že zásahové vozy jednotek dobrovolných hasičů z Želechovic budou přesunuty do místních částí Kostelec a Štípa. Želechovice budou od Nového roku samostatnou obcí a Zlín chce tak prý zabezpečit krajské město lépe na krizové situace.

Hasiči měli dostat na výměnu auta starší. S tím však nesouhlasí a opakovaně na výzvu radnice vrátit současné automobily reagovali pouze odmítavými dopisy.

Přestože se bude dělit movitý majetek na území Želechovic mezi Želechovice a Zlín až vznikem nové obce, má na disponování s majetkem radnice podle zákona právo. Vozidla jsou totiž v jejím vlastnictví a hasiči je dostali svěřeny do péče.

Podání žalob na oba velitele želechovických dobrovolných mluvčí radnice Marie Masaříková však nepotvrdila ani nevyvrátila.

„Město činí určité právní kroky, je jich několik. Nebudeme však specifikovat, o jaké se jedná. Nepovažovali bychom za seriózní, kdyby se jisté osoby něco dozvěděly přes média,“ sdělila Masaříková.

Konkrétní nechtěla být ani primátorka Irena Ondrová.

„Neřeknu k tomu vůbec nic,“ prohlásila.

Člen Občanského sdružení Želechovice Michal Špendlík má ale prý informace od soudu, že radnice na velitele hasičských sborů žaloby skutečně podala.

„Soud je magistrátu údajně vrátil kvůli formálním nedostatkům. Když jsme se to dozvěděli, podali jsme v tomto týdnu na město žalobu na předběžné opatření, aby nenakládalo s movitým majetkem na území Želechovic do doby jejich dělení. Nám byla také vrácena,“ uvedl Špendlík.

Dodal, že se chystají Želechovičtí zaslat stížnost i ombudsmanovi pro šikanu občanských složek na území Želechovic.

„Stejně si myslím, že to žene radnice do absurdna,“ zhodnotil Špendlík.

Mluvčí Masaříková to příliš komentovat nechtěla.

„Veškerá opatření činí magistrát v zájmu ochrany obyvatel města Zlína. Želechovičtí mají na to právo, bude tedy na soudu, aby rozhodl, kdo porušuje zákon. My jsme přesvědčeni, že postupujeme v souladu se zákonem,“ podotkla mluvčí.

Primátorka sdělila, že je jí to jedno a ať rozhodne soud.

Velitel dobrovolných hasičů Želechovice Petr Dolanský o žalobách slyšel, žádné oficiální vyjádření mu však zatím nepřišlo.

„Každým dnem čekám na dopis. Je to ale hnusné, jak se k nám zachovali,“ míní velitel.

„Budeme se určitě bránit prostřednictvím právníka. Do případného rozhodnutí soudu auta jednoznačně neodevzdáme, na tom jsme se jednoznačně všichni hasiči shodli. A doufám, že zvítězí zdravý rozum a vozy zůstanou naše i poté,“ doplnil Dolanský.

Autor: Marie Šidlová

22.11.2008 VSTUP DO DISKUSE 4
SDÍLEJ:
Kabelkový veletrh v Besedě v Otrokovicích.
AKTUALIZOVÁNO
30

Kupte si kabelku. Nošenou, ale s duší

Nikdo by nepodpořil menšinovou vládu ANO, pokud by v ní byl i nebyl Andrej Babiš.
AKTUALIZOVÁNO
1 51

V superdebatě rezonovala otázka referenda. Není to zlaté tele, upozornil Bartoš

Nejstarší kandidát v kraji Jan Uherka: Všichni chybujeme, i politické strany

Dlouhých pětašedesát let se čile zajímá o politické dění dnes už čtyřiasedmdesátiletý Jan Uherka z Uherského Brodu. V nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky kandiduje ze čtrnácté pozice za ČSSD, přičemž je nejstarším kandidátem napříč všemi kandidátkami.

Koupila jsem si dvě housenky

Nakukuji do dveří sálu, který se hemží lidmi. Nejen děti zaujatě pozorují obrovské skleněné vitríny seřazené na stolech v dlouhých řadách téměř přes celý obrovský sál. Zdají se nekonečné. V nich se skrývají více či méně vzácné exempláře brouků, nejkrásnější druhy motýlů, ale i hadů, pavouků, gekončíků, chameleonů a dalších zajímavých potvůrek.  

Jsme z ciziny a studujeme ve Zlíně! Studenti slavili výročí Erasmu

Vlajkový průvod prošel ve středu 18. října Zlínem. Byl oslavou třicátého výročí výměnného pobytu Erasmus, díky němuž mají možnost studovat studenti v jiných zemích světa. Univerzitu Tomáše Bati navštěvuje přibližně tisícovka zahraničních studentů. Kulturu své země přiblížili ostatním i formou ochutnávek jídla v Univerzitním centru.

Hyenismus v ulicích měst: Využívají postižení druhých, aby mohli krást

Lýdia a Isabela. Dvě devatenáctileté Rumunky se ve středu kolem 14 hodiny snažily přesvědčit na zlínském náměstí Míru kolemjdoucí, že jsou hluchoněmé Češky, které vybírají finanční pomoc pro postižené spoluobčany, vše pod vlajkou EU. Ti, kteří jim naletěli, museli do předem připraveného formuláře uvést své jméno, adresu, částku kterou přispívají a podpis.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení