Akci organizuje Lesní škola Sýkorka, spolupořadatelem je ScioŠkola Zlín. Rodiče budou mít příležitost dozvědět se o vzdělávacích zařízeních více informací, porovnat je mezi sebou a na cokoliv se zeptat. Akce navazuje na loňské setkání alternativních škol z kraje, které se uskutečnilo na Zámku Zlín pod taktovkou vzdělávací platformy EduZlín.

„Ve Zlíně je kvalitní nabídka alternativního vzdělávání a rodiče si mohou vybrat na základě svého přesvědčení a životního nastavení. Volba základní školy pro dítě je jedním z nejdůležitějších rozhodnutí rodiče, a proto organizujeme toto setkání zlínských inovativních škol. Věříme, že je z čeho vybírat,” řekl Karel Štefl z Lesní školy Sýkorka.

Ilustrační foto.
Tady je TOP 5 základek Zlínska, kde žáci nejlépe zvládli přijímačky na střední

Kromě lesní školy Sýkorka a Scioškoly se na akci představí Dobrá Montessori ZŠ a MŠ, Waldorfská ZŠ Jasan, Butterfly Montessori Zlín School nebo škola Jinotaj.

„Jsem ráda, že se setkání podařilo zorganizovat. Přijde mi důležité představit rodičům i veřejnosti, jak každá škola funguje, v čem se odlišují a co mají společného. Rodiče, kteří o umístění svého dítěte do takové školy uvažují, mají jedinečnou možnost seznámit se s nimi na jednom místě,“ dodala Katarína Prevendarčíková z vedení zlínské Scioškoly.