Soutěže se zúčastnilo krajské město popáté. Tentokrát bojovalo o dobré místění se třemi kanadskými, britským a japonským městem. Porotci hodnotili údržbu, péči o městkou zeleň, ekologické aktivity, nakládání s odpady, spolupráci s občany a například i péči o městské lesy. Zlín navštívili komisaři v srpnu.

„Byli jsme dojatí, jak oslovuje Zlín přírodu a vnáší ji do města. Je čisté a upravené. Líbila se nám výsadba, trvalkové záhony i to, jak se ve Zlíně kloubí příroda i s kulturním dědictvím,“ zhodnotil jeden z porotců, architekt Gérald Lajeunesse z Kanady.

Jeho anglický kolega Maurice Edward Baren byl ve svém hodnocení ještě odvážnější. Prohlásil dokonce, že Zlín je nejhezčí město, jaké kdy viděl. „Rád bych poblahopřál městu a radnici za to, jaké má schopné lidi, kteří na základě svých znalostí utvářejí vnitřní město do takové krásy. Vše doplňuje historické bohatství, což je velmi pěkné spojení,“ míní soudce.

Vedoucí odboru Zuzana Pecharová strávila v hlavním městě provincie Nové Skotsko několik dní. Kromě toho, že převzala poměrně těžkou cenu, krajské město v Kanadě prezentovala. Spotem, který natočili zlínští vysokoškoláci, i fotografiemi s povídáním.„Každý druhý člověk mi potom říkal, že se musí někdy přijet do Zlína podívat. Myslím, že město získalo prestižní cenu, kterou se zviditelnilo,“ uvedla vedoucí.

Poznamenala, že kromě kladného hodnocení obsahovala hodnotící zpráva i další doporučení pro město. Pro Zlín třeba to, aby si více hlídalo odhazování nedopalků nebo údržbu záhonů.