„Několik minut před pátou hodinou přijal operační důstojník oznámení od otce pětiletého chlapce, který se jim v areálu ztratil. Jako první dorazila na místo hlídka MP Zlín z místního okrsku, která informovala pracovníky zoologické zahrady a zkontaktovala se s vystrašenými rodiči,“ popsal mluvčí zlínských strážníků Pavel Janík.

Vzhledem k rozlehlosti celého areálu se do zoo dostavily také další hlídky, které se zapojily do hledání pohřešovaného hocha jak uvnitř, tak i v jeho okolí.

„Nebylo totiž možno vyloučit, že malý hoch mohl ještě před příjezdem strážníků opustit areál zahrady. Hlídky MP Zlín se také přednostně zaměřily na okolí vodního toku se zvýšeným průtokem,“ vysvětlil Janík.

Zoo Zlín v sobotu 3. února 2024.
Vstup za korunu za vysvědčení lákal. Takto to v sobotu vypadalo v Zoo Zlín

Po necelé půlhodině byli strážníci úspěšní a hocha spatřili ve výběhu, který je za normálních okolností určen pro jeřáby laločnaté a želvy.

„Jeden ze strážníků proto přelezl hrazení a chlapci pomohl zpět, kde si jej převzal jeho tatínek. Názor jeřábů a želv na nečekanou návštěvu se nám zjistit nepodařilo, neboť se v daný okamžik ve venkovním výběhu nikdo z nich nenacházel,“ sdělil mluvčí.

Zároveň apeloval i na ostatní rodiče. „Ztráta malého dítěte v rozlehlém a současně členitém areálu s velkým množstvím zvířat ho může vystavit značnému nebezpečí. Nespouštějte proto při návštěvě zoo ze svých dětí oči a mějte je pod neustálou kontrolou,“ uzavřel Pavel Janík.