Zrušení centra však mezi místními rodiči vyvolalo bouřlivou debatu na diskusním fóru Zlína. S rozhodnutím radnice totiž nesouhlasí.

„Město možná myslí na pracující matky, ale ne na matky, které se hodlají svým dětem věnovat a trávit s nimi čas v kolektivu s jinými dětmi a jejich rodiči,“ míní Michaela Konečná. „Zrušení mateřského centra v Malenovicích považujeme s ostatními za velkou chybu. Mnoho matek s ním má dobrou zkušenost. Děti neměly takové problémy s nástupem do školky,“ vysvětlila Konečná.

K jejímu názoru se připojil i Václav Přibík. „Zánik centra je skutečně velkou škodou. V naší čtvrti bylo jedinečným místem, kde mohly trávit čas děti v kolektivu i za špatného počasí,“ poznamenal Zlíňan.

Pavla Dědková dojížděla do Malenovic s dvojčaty až ze sídliště Jižní Svahy. „Vyplatilo se nám to. Nemohu si dovolit platit komerčním centrům více peněz za vstup, na to nemám. Zkouším teď kontaktovat jiná města, když ve Zlíně nejsou pro maminky s dětmi prostory. Nebo budu s dětmi chodit do lesa, tam je to zatím zadarmo a nikdo nás nevyhání,“ podotkla obyvatelka.

Náměstek primátorky Hynek Steska však upozornil na to, že otevřením další nové třídy v mateřince vznikne třicet nových míst.

„Silným argumentem pro nás bylo i to, že nikde v republice nejsou mateřská centra složkou města, jak tomu bylo v tomto případě, ale občanskými sdruženími, jež od města získávají prostory zdarma. Pokud bude mít nějaké občanské sdružení do budoucna zájem provozovat mateřské centrum, budeme se snažit mu najít vyhovující prostory,“ ujistil Steska.

Vedoucí oddělení školství a sportu zlínské radnice Milan Smola současně vyloučil, že by město nemyslelo na matky s dětmi. „Zlín je zřizovatelem tří jeslí, rehabilitačního stacionáře a čtyřiadvaceti mateřských škol,“ upozornil Smola.