Ambulance v přízemí budovy je podle požadavků stomatologů ergonomicky vybavená a má také vybavenou odpočinkovou místnost pro zdravotnický personál. V ordinaci je také kamera, která monitoruje prostor před vchodem do budovy. Nejvíc však zřejmě lékaři ocení zavedení RVG (radioviziografie), což je digitalizovaná forma přenosu rentgenových snímků.

„Sloužící stomatolog si tak může prohlédnout rentgenový snímek přímo v ordinaci na monitoru počítače. Na něm si může snímek různě upravit – zvětšit, zaměřit se na konkrétní místo a podobně. RVG urychlí a zpřesní diagnostiku,“ řekla primářka oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie KNTB Katarína Vachalová. Dříve byl v ambulanci k dispozici jen nástěnný rentgen a snímky na rentgenovém filmu si museli zdravotníci sami vyvolávat.

„RVG zatím ještě není běžným vybavením stomatologických ordinací. Jsme proto rádi, že v naší nemocnici slouží pacientům celého Zlínského kraje,“ sdělila primářka s tím, že podobnou RVG rozšířenou o dětský snímač má také její oddělení. „Oceňujeme ji hlavně u hendikepovaných pacientů a malých dětí,“ dodala.

Všechny tři RVG stály 420 000 korun a KNTB je hradila ze svých investičních prostředků.