Zatím velí dva náměstci

„Situaci řešíme. Počítám, že do dvou měsíců už by však mohl být jmenován můj nový nástupce,“ sdělil bez dalšího upřesnění Bedřich Koutný.

Zlínskou policii tak nyní vedou dva jeho náměstci Jaroslav Čožík a Ludvík Urban. Podle Koutného stávající situace na zlínském okresním policejním ředitelství nemůže nijak ohrozit její chod. „To vžádném případě,“ ujistil krajský policejní ředitel.

Do čela Správy Jihomoravského kraje odešel Koutný 10.ledna tohoto roku. Už zpočátku však jeho nástup doprovázely problémy.

Bublan měl výhrady

Předsedovi bezpečnostního výboru Poslanecké Sněmovny a bývalému ministru vnitra Františku Bublanovi se totiž nelíbila minulost nového ředitele. Znepokojovalo ho totiž, že do čela jihomoravské policie nastupuje člověk súdajně pochybnou minulostí.

„Koutný měl podle mých informací vdřívější době silné napojení na některé podnikatelské struktury. Bylo tam dokonce ipodezření napojení na některé zločinecké gangy,“ reagoval Bublan na zprávu, že novým šéfem jihomoravských policistů bude právě zlínský policejní ředitel.

Důvodem Bublanova znepokojení je dávný kamarádský vztah Koutného manželky smužem zdrogového podsvětí. Ten má přezdívkuPiér.

Detektivové zNárodní protidrogové centrály ho zatkli vlistopadu roku 2003při razii skrycím jménem Titánium, která se zaměřila na překupníky drog ve Zlíně a jeho okolí. Policisté při ní zabavili na čtvrt tuny heroinu a bezmála dvacet kilogramů kokainu.

Piér prý jen zašel na kávu

Toto nařčení však Koutný od počátku zcela popírá. „Počátkem devadesátých let měla moje manželka butik a Piere jí dodával zboží. Šlo tedy čistě opracovní a obchodní vztah. Když jsme se pak smanželkou brali, přišel nám popřát. Připadá mi to velice nezajímavé. Pan Piér prostě vypil kafe a po patnácti minutách odešel,“ odpověděl vlednu Koutný.

Na okresním ředitelství vkrajském městě slouží vsoučasné době řádově tři stovky uniformovaných policistů. Další stovky jsou těch, kteří pracují utamní Služby kriminální policie a vyšetřování.