Devět holčiček a sedm kluků se narodilo během vánočních svátků na Gynekologicko-porodnickém oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně (KNTB). Sedm z nich přišlo na svět na Štědrý den.

„K 26. prosinci máme o dvaašedesát porodů více než vloni,“ prozradila primářka Gynekologicko-porodnického oddělení KNTB Marcela Henčlová. Doplnila, že již 15. prosince překonali počet porodů z loňského roku. Vloni se zde narodilo celkem 2160 dětí, letos ke dni sv. Štěpána jich bylo již 2187. Zlínská porodnice tak očekává 2200. novorozeně.

„Od 22. do 26. prosince porodily i čtyři lékařky z KNTB. A stále je tu rušno,“ přidala primářka zlínské porodnice.

Novoroční ohňostroj ve Zlíně. Ilustrační foto
Ohňostroje nad Zlínskem budou, ale jen v menší míře

Klidnější svátky

Na urgentním příjmu ošetřili lékaři téměř 400 pacientů. „Svátky byly ale klidnější než jiné roky,“ uvedl primář urgentního příjmu Michal Pisár. Převážně šlo o menší poranění nebo pády při sportu a na ledě.

„Došlo také na pořezání o sklenici, poranění sekyrkou, pilou či opaření olejem. Lékaři ošetřili také čtyřleté dítě, které pokousal kůň, nebo dítě, které spolklo plastovou součástku ze stavebnice. Na oddělení ORL pak lékaři vytahovali čtyřem pacientům rybí kost uvízlou v krku,“ dodal Michal Pisár.

Novým přírůstkem se pochlubila zlínská zoo. Opičí rodina chvostanů bělolících se rozrostla o dalšího člena, když devítiletá samice Oliv porodila třetí mládě, s největší pravděpodobností samičku.
Zlínská zoo hlásí nový přírůstek, mládě chvostana

Covid?

Aktuálně zdravotníci (k 27. prosinci – pozn. red.) v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně pečují o 94 pacientů s koronavirem, kteří se léčí na standardních odděleních. Dvanáct lidí s onemocněním covid-19 je pak hospitalizovaných na JIP. Na Štědrý den přijali zdravotníci čtyři nové pacienty s tímto onemocněním. Tři z nich mají těžkou covidovou pneumonii a jsou neočkovaní. Další sváteční dny bylo hospitalizováno devět pacientů s covidem.