„Pošta spustila pilotní provoz odpoledního doručování balíkových zásilek v několika krajských městech pro vybrané zákazníky,“ uvedla k novince mluvčí České pošty Marta Selicharová. Podle ní by testování mělo probíhat u firem i jednotlivců po tři měsíce, pak se rozhodne, jestli bude projekt uveden do ostrého provozu. A v čem odpolední doručování spočívá? V podstatě v tom, co konkurenční doručovatelské a kurýrní společnosti dávno nabízejí.

„Vybraní zákazníci jsou v den dodání zásilky telefonicky kontaktováni a dohodnou si čas doručení, který se pohybuje v rozmezí od 8 do 19 hodin,“ dodala Selicharová. Zákazníci, které si pošta vybere, se také dozvědí, jestli je jejich zásilka dobírková.

Zdali pošta tuto službu zpoplatňuje, Deníku nesdělila. Zákazníci by odpolední doručování přitom uvítali.

„Někdy i několikrát týdně mívám ve schránce oznámení o uložení zásilky,“ dodala. Podle ní je logické, že v době, kdy pošta doručuje jak listovní, tak balíkové zásilky, většina lidí je v zaměstnání. „Druhý den pak tedy šlapu na poštu a někdy i několikrát v týdnu,“ posteskla si.

Že je odpolední doručování pro firmy, na něž je ve fázi testování především zaměřeno, tak trochu šlápnutí vedle, potvrzují i živnostníci.

Firmy se k novince stavějí chladně

„Tady ve firmě stále někdo je po celou provozní dobu, která je de facto stejná jako u pošty, takže jestli zásilku přivezou ráno nebo večer, je nám skutečně jedno,“ uvedl provozní ředitel jedné ze zlínských firem Karel Mareček.

Podle něj o novou službu mít zájem nebudou, zvláště pokud ji pošta bude zpoplatňovat.„Nikdy jsme žádnou zásilku uloženou neměli, tak nevidím důvod. Ranní doručení nám vyhovuje a stačí,“ dodal.

Pošta přitom tvrdí, že si službu vyžádali její klienti.„Hlavním cílem odpoledního doručování je vyhovět zákazníkům České pošty,“ řekla závěrem Selicharová.

Jestli se ze zkušebního provozu stane ostrý a bude-li zaměřen nejen na firmy, ale celou klientelu České pošty včetně jednotlivců a domácností, společnost rozhodne asi na podzim.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.