„Ačkoliv jsme v knihovně pořádali již několik zajímavých akcí, skutečné autorské čtení se u nás ještě nekonalo. Nebude se ovšem jednat o odborně zaměřenou akci, jak by možná někoho mohlo napadnout v souvislosti s univerzitním prostředím. Na své si tady totiž přijdou všichni milovníci beletrie, románů a především sci-fi žánru, protože o snech jsme nemluvili jen tak,“ přiblížil ředitel univerzitní knihovny Ondřej Fabián.

„Autorské čtení chystáme ve spolupráci s absolventkou naší univerzity, takže máme radost také z toho, že se k nám bývalí studenti rádi vrací,“ doplnil ředitel.

Den otevřených dveří
Budoucí rodiče si mohou prohlédnout Zlínskou porodnici

Svou literární prvotinu Sladké sny představí Kateřina Huňová, která přijala pozvání své domovské Fakulty multimediálních komunikací a v prostorách knihovny seznámí posluchače se svým dystopickým románem o moderním Novém světě, ve kterém se nikdy nespí.

„Kateřina měla a stále má ke Zlínu i univerzitě opravdu kladný vztah – z baťovského města pochází a strávila zde nejen dětství, ale jak už bylo naznačeno, tak také studentská léta. Vystudovala zde marketingové komunikace a po absolvování vysoké školy vedly její kroky do Prahy, kde se usadila,“ vysvětlila mluvčí univerzity Petra Svěráková.

Mladá autorka měla k psaní a kreativitě vždy velmi blízko, jako kreativní ředitelka reklamní agentury napsala nespočet reklamních sloganů a televizních či rádiových spotů.

Nebude chybět přednáška o psaní knih

„Do Zlína se vždy ráda vracím a nabídka uspořádat autorské čtení v prostorech univerzitní knihovny byla velkým lákadlem. Posluchačům a všem, kteří dorazí, slibuji, že tuhle akci rozhodně neprospí,“ uvedla Kateřina Huňová.

Autorské čtení spojené s navazující přednáškou autorky o psaní knih a také o tom, jak taková vlastní kniha vzniká, proběhne v Knihovně UTB ve 4. patře v úterý 11. října od 16 hodin.

„Přijít, zaposlouchat se, relaxovat, diskutovat, dát si něco dobrého a zpříjemnit si podzimní dny mohou nejen zájemci z univerzity, ale také široké veřejnosti, vstup je pro všechny zdarma,“ uzavřela mluvčí.