„Ačkoliv jsme v knihovně pořádali již několik zajímavých akcí, skutečné autorské čtení se u nás ještě nekonalo. Nebude se ovšem jednat o odborně zaměřenou akci, jak by možná někoho mohlo napadnout v souvislosti s univerzitním prostředím. Na své si tady totiž přijdou všichni milovníci beletrie, románů a především sci-fi žánru, protože o snech jsme nemluvili jen tak,“ přiblížil ředitel univerzitní knihovny Ondřej Fabián.

„Autorské čtení chystáme ve spolupráci s absolventkou naší univerzity, takže máme radost také z toho, že se k nám bývalí studenti rádi vrací,“ doplnil ředitel.

Svou literární prvotinu Sladké sny představí Kateřina Huňová, která přijala pozvání své domovské Fakulty multimediálních komunikací a v prostorách knihovny seznámí posluchače se svým dystopickým románem o moderním Novém světě, ve kterém se nikdy nespí.

„Kateřina měla a stále má ke Zlínu i univerzitě opravdu kladný vztah – z baťovského města pochází a strávila zde nejen dětství, ale jak už bylo naznačeno, tak také studentská léta. Vystudovala zde marketingové komunikace a po absolvování vysoké školy vedly její kroky do Prahy, kde se usadila,“ vysvětlila mluvčí univerzity Petra Svěráková.

Mladá autorka měla k psaní a kreativitě vždy velmi blízko, jako kreativní ředitelka reklamní agentury napsala nespočet reklamních sloganů a televizních či rádiových spotů.

Nebude chybět přednáška o psaní knih

„Do Zlína se vždy ráda vracím a nabídka uspořádat autorské čtení v prostorech univerzitní knihovny byla velkým lákadlem. Posluchačům a všem, kteří dorazí, slibuji, že tuhle akci rozhodně neprospí,“ uvedla Kateřina Huňová.

Autorské čtení spojené s navazující přednáškou autorky o psaní knih a také o tom, jak taková vlastní kniha vzniká, proběhne v Knihovně UTB ve 4. patře v úterý 11. října od 16 hodin.

„Přijít, zaposlouchat se, relaxovat, diskutovat, dát si něco dobrého a zpříjemnit si podzimní dny mohou nejen zájemci z univerzity, ale také široké veřejnosti, vstup je pro všechny zdarma,“ uzavřela mluvčí.