„Dopřáli jsme jí dostatek času, aby se postupně seznámila s novým domovem a také se samcem Abamboo,“ informovala zoo na svém webu. 

Vnitřní boxy lví ubikace jsou rozdělené, lvice se tak mohla sama rozhodnout, jak blízký kontakt se samcem je pro ni přijatelný. V době, kdy byl Abamboo ve venkovním výběhu, mohla Kwale do všech vnitřních boxů, aby mohla prozkoumat celou ubikaci.

Lvice Bona v zlínské zoo
Smutek ve zlínské zoo: lvice Bona musela být utracena

V další dnech samce vypouštěli do menšího venkovního výběhu a lvici nabídli vstup do toho rozlehlejšího. Chvíli trvalo, než se Kwale odvážila opustit bezpečí vnitřní ubikace.

Právě v těchto dnech takmají návštěvníci poprvé šanci uvidět naši novou lví krásku Kwale ve venkovním výběhu.

„Máme skutečně velkou radost, že po dlouhých týdnech jednání a spolupráce s koordinátorem chovu lvů konžských se nám podařilo získat pro samce Abamboo novou budoucí partnerku. Ačkoliv lvy konžské chová 26 institucí v Evropě, za uplynulý rok se podařilo odchovat pouze 7 mláďat. Teď už je před námi poslední a ta nejdůležitější část. Spojení lvice se lvem,“ informovala zoo.

Přímý kontakt se bude odehrávat nejprve ve vnitřní ubikaci. Teprve až si na sebe obě dvě zvířata zvyknou, vyjdou společně do venkovního výběhu.