„Její narození přímo ve výběhu mohli sledovat i někteří z návštěvníků. Protože však bylo chladné a deštivé počasí, nemohlo mládě zůstat v otevřené expozici dlouho,“ uvedla mluvčí zlínské zoo Romana Bujáčková. Dodala, že ošetřovatelé ji proto po několika minutách museli odnést pod dohledem matky do vnitřního ustájení.
Velbloud dvouhrbý, tak jak jej známe ze zoologických zahrad, je zdomácnělou formou divokého předka, jehož domovem jsou nehostinné pouště Číny a Mongolska. Populace divokých velbloudů dnes ovšem čítá pouze tisícovku jedinců, takže druh je v současnosti řazen mezi nejohroženější velké savce. Tvrdým pouštním podmínkám jsou velbloudi velmi dobře přizpůsobeni. Široká kopyta opatřená mozolem umožňují bezproblémový pohyb v sypkém písku i na tvrdém kamení. Velká oční víčka, malé ochlupené uši a úzké uzavíratelné nosní dírky jsou zase obranou před všudypřítomným pískem a prachem.
„Velbloudy dvouhrbé chováme v naší zoo od roku 1976, kdy jsme výměnou za samici zubra evropského získali z Bratislavy samce a dvě samice,“ sdělila Bujáčková.