„Ve dvě hodiny odpoledne začne program u nové expozice plameňáků růžových, která vyrůstala od loňského podzimu poblíž pavilonu slonů,“ přiblížil ředitel zoo Ivo Klika. Vystoupí například tanečnice s ukázkami flamenka.

Pro děti připravila zoo na celý den dětské soutěže o ceny a oblíbené malování zvířátek na obličej. Zřejmě nejočekávanější sobotní událostí bude losování jubilejního návštěvníka. Hranice třinácti milionů hostů od otevření zahrady v roce 1948 byla překonána již na konci dubna. „Výhercem se však mohl stát každý, kdo si od října 2007 do dubna 2008 zakoupil vstupenku a odevzdal ji spolu se svým kontaktem,“ vysvětlil Klika.

Třináctimiliontý návštěvník, který bude vylosován ze sedmi a půl tisíce vstupenek, získá skútr Korádo. Dalších osm výherců se může těšit na vyhlídkový let balonem nebo letadlem, víkendový pobyt v lázních Luhačovice pro dvě osoby, DVD přehrávač nebo permanentní vstupenky do areálu. Vývoj lešenského areálu od konce čtyřicátých let až po současnost představí výstava v altánku u zámku.

„Deset posterů přiblíží nejen historii zahrady, ale také připravovaný projekt afrických expozic pojmenovaný Etiopie a nový vizuální styl naší komunikace s návštěvníky,“ uzavřel Klika.