„V neděli 3. prosince rozsvítil na náměstí nejen zlínský vánoční strom, ale taky první svíce na obřím adventním věnci. Novinkou letošních adventních trhů, které jsou jedinečnou příležitostí také k často přes rok opomíjeným setkáním, je zlínská vánoční rozhledna. Jedná se o speciální konstrukci, která nabídne návštěvníkům mimořádný pohled shora na nasvícené náměstí,“ řekl primátor Jiří Korec.

Na zlínském pódiu vystoupí zvučná jména. Návštěvníci se mohou těšit na koncerty kapely Jelen, Pokáče nebo Báru Basikovou. Z místních interpretů vystoupí například Petra a Radovan Královi, Avion Big Band či Velký dechový orchestr Zlín.

Pro nejmenší budou připraveny tvořivé dílničky, dětské kinečko s pohádkami, Mikulášská nadílka nebo kolotoče. Od soboty 9. prosince přibydou na náměstí stánky s řemeslnými výrobky a vánočním sortimentem.

Mikulášský jarmek ve Valašskou Kloboukách
Klobouky se chystají na nápor lidí, na jarmek pojedou posílené autobusy i vlaky

Adventní trhy sice skončí v pátek 23. prosince, tím ale náměstí neosiří. Od úterý 26. prosince až do neděle 1. ledna 2024 zde zůstane otevřeno několik stánků s občerstvením a vánoční stodola s živou hudbou. Na Nový rok se na blízkém náměstí T. G. Masaryka uskuteční tradiční novoroční ohňostroj, po kterém bude, opět na náměstí Míru, následovat afterpárty.

Podrobný program naleznete na internetových stránkách www.ic-zlin.cz nebo Facebookové stránce Adventní Zlín.

Zlín má opět po roce bar, který byste marně hledali široko daleko. Po loňské úspěšné premiéře byl Bar 1931 v centru města znovu vyzdoben unikátními skleněnými baňkami, vyrobenými speciálně pro něj.

Blýskavou nádheru si budou moci užívat zhruba do února. Interiér podniku se pyšní dvanácti tisíci skleněnými ozdobami, které zhotovil tradiční výrobce vánočních ozdob Irisa Vsetín. Baňky, které zkrášlí Bar 1931, mají hodnotu téměř půl milionu korun a podnik je pro tento „nejvánočnější bar“ vyráběl celý měsíc.