„Opět se nám potvrdilo, že filmový zážitek v příjemném prostředí setmělého parku Komenského je pro diváky lákavý. Přestože nám počasí moc nepřálo, Zlínské filmové léto si do této chvíle nenechalo ujít kolem tisícovky diváků,“ sdělila za organizátory vedoucí Oddělení cestovního ruchu a informací Magistrátu města Zlína Eva Manišová.

Další letní promítání je připraveno na tento víkend 19. a 20. července. V domácí atmosféře se bude v pátek na fotbalovém hřišti v Přílukách promítat americký sci-fi film Bumblebee a o sobotním večeru si přijdou na své milovníci českých komedií. Tentokrát, ale nepůjde o starou komediální klasiku, ale o nový film Teroristka s Ivou Janžurovou.

Zlínské filmové léto bude pokračovat i o dalším víkendu 26. a 27. července. Plátno se z Příluk přesune na fotbalové hřiště do Malenovic, kde se budou promítat filmy Fantastická zvířata: Griendelwaldovy zločiny a nový francouzský snímek Co jsme komu zase udělali.

Na obou fotbalových hřištích se začne promítat od 21:30 hodin.

Zlínské filmové léto zakončí prázdniny o víkendu 30. a 31. srpna v Centrálním parku na Jižních Svazích, u travnatého valu. Na programu jsou američtí Úžasňákovi a český film Po čem muži touží. V tyto srpnové termíny se s projekcí začíná už od 21 hodin.

Vstup na všechny filmy je zdarma a občerstvení na místě je zajištěno. (poh)