Zlíňané, kteří si o ně požádali na magistrátu, se tak již brzy dočkají.

„Na základě výběrového řízení je dodala společnost Smalt Želechovice. Zatím jde o 1390 kusů, přičemž cena jednoho je 142 korun a 80 haléřů. Celkem za ně město zaplatilo 198 492 korun,“ odhalil mluvčí zlínské radnice Zdeněk Dvořák.

Instalace tabulek s novými čísly popisnými má podle radnice trvat tři měsíce. „Občané, kteří si chtějí umístit tabulky sami, si je mohou od srpna vyzvednout v kanceláři místní části, kde bydlí,“ sdělila Michaela Dolanská ze Střediska komunikace s místními částmi magistrátu. Definitivně tak končí několikaměsíční proces, který mezi některými sousedy napáchal spoustu zlé krve.

Dotčeným občanům se však radnice snažila vyjít všemožně vstříc. „Ty, kteří si o to zažádali, navštívili pracovníci odboru kanceláře primátora a kanceláří místních částí, a pomohli jim s povinnostmi spojenými s přečíslováním. Například s nahlášením změny čísla popisného dodavatelům energií, zdravotním pojišťovnám, vyřízením nového občanského průkazu a dalšími záležitostmi,“ osvětlil Dvořák.

Pro usnadnění registrace nových čísel popisných navíc město komunikuje i s různorodými organizacemi. „Ať už s pojišťovnami, bankami, Českou poštou a dalšími. Také jich se totiž přečíslování dotýká, a tak jsme jim nabídli možnost zaslání seznamů s novými čísly popisnými,“ dodal mluvčí.

Lidé nakonec museli nařízení radnice uposlechnout. „U nás bylo vše v pohodě. Zato naproti u sousedů to bylo horší. Starousedlík čekal, že mladší ustoupí, a to se nestalo. Na městě pak hodili tou pomyslnou mincí, a dopadlo to právě na toho staršího, který musel doslova lítat po úřadech. Podle nás to bylo sprosté. Na druhou stranu, město nám vyšlo vstříc,“ okomentovala například Gabriela Katrušáková z Podvesné.