Druhé ze čtyř kol provázelo velmi chladné počasí. Zbylá klání čekají děti na jaře

„Start byl od tří hodin a závodníci vybíhali po minutě. Ačkoliv obvykle plánujeme trasy závodu i lesem, v tomto kole jsme se rozhodli děti vypustit do džungle města,“ uvedl hlavní organizátor závodu Alois Láznička.

Aby nedošlo k ohrožení bezpečnosti účastníků, na provoz v místech konání závodu dohlíželi zlínští strážníci.

„Věk závodníků v pěti základních kategoriích se pohybuje od osmi do dvanácti let. Aby se ale mohli zúčastnit i starší, máme speciální skupinu Open, která není věkově omezená,“ zmínil Láznička. Nejdelší trasa měřila vzdušnou čarou 1,2 kilometru.

Kvůli chladnému počasí čekal na závodníky místo limonády horký čaj.

„Letos jsme se také rozhodli místo prvních tří vyhlásit rovnou šest nejlepších v každé kategorii. Vítězové jednotlivých kategorií obdrží po každém kole olympiády body podle svého umístění, které se na konci školního roku za jednotlivé školy sčítají,“ vysvětlil Láznička.

Olympiáda zlínských škol v orientačním běhu se skládá celkem ze čtyř kol. První dvě se konají na podzim, třetí a čtvrté na jaře. „Po skončení posledního kola se jednotlivým školám sečtou body a která jich má nejvíc, vyhrává. Vítězná škola pak získá pohár. Pro první, druhé a třetí místo jsou navíc připraveny ještě dorty,“ řekl organizátor.

Staňte se našimi fanoušky na Facebooku!
Zde vás budeme v průběhu dne informovat o nejdůležitějších a nejzajímavějších událostech z regionu a hlavně vám nabídneme různé soutěže.

Aktuální témata Zlínského deníku:

DOPRAVNÍ SERVIS
Veškeré informace týkající se osobní i veřejné dopravy a cyklostezek v regionu.

KOMUNÁLNÍ VOLBY 2010
Vše ohledně voleb, které proběhnou ve dnech 15. a 16. října 2010.

MÁME RÁDI KACHNY
Nepravidelná rubrika pravidelně plná neuvěřitelných zpráv.

BLOG ŘEDITELE MĚSTSKÉHO DIVADLA
Petr Michálek nově bloguje každé pondělí.

DENÍK ZLÍŇÁKA
(Ne)oficiální blog reportérů Zlínského deníku o dění v regionu i mimo něj.