„Každá česká obec si zaslouží mít svoji leteckou fotografii vydanou knižně. To je krédo naší práce na edici Česko z nebe,“ myslí si pilot, fotograf a nakladatel Milan Paprčka.

„Nejprve jsme začali knihami o velkých regionech jako Brněnsko či Zlínsko a z letadla jsme zachytili všechny jejich zajímavosti. Nevešly se nám tam ale všechny obce z regionu a každá z nich nabízí kompozice, které z letadla vypadají úchvatně. A proto jsme se v druhém kole rozhodli jít hlouběji a přiblížit Českou republiku z nebe po menších územních celcích, kterými jsou správní obvody s rozšířenou působností. V těchto nových knihách si tak každý obyvatel regionu najde i tu svoji vesničku,“ přibližuje vizi celé edice Paprčka.

Zdroj: Youtube

Zlín a Otrokovice jsou města, jejichž unikátnost jim vtiskl už samotný Tomáš Baťa, jehož filozofie podpořila vznik města v zahradách - Zlína.

,,Dodnes jsou zde firmy, které navazují na tehdejší baťovskou éru. Naleznete zde spoustu krásných staveb a také legendární mrakodrap, který nelze minout. V okolí najdete stopy Valašska, Slovácka i Hané – jak v mluvě místních, tak ve zvycích, které se udržují snad v každé vesnici. Navštívit můžete hrad Malenovice, Lukov nebo četné sakrální památky, jako kostel sv. Václava v Sazovicích nebo nejstarší kostel regionu, zasvěcený sv. Jakubovi Staršímu, který stojí v Tečovicích. A nesmím zapomenout na lákadlo číslo jedna pro malé i velké - přece Zoo Zlín,“ přibližuje Barbora Krajčová z CBS Nakladatelství, která se podílí na tvorbě knihy.

„Za zmínku určitě stojí také okolní města a obce jako jsou například město Napajedla a Fryšták nebo obec Spytihněv, Provodov a Halenkovice“ dodává Krajčová.

Kniha Zlínsko a Otrokovicko z nebe představí oblast tak, jak ji lidé ještě neznají. ,,Většina z nás nemá možnost zažít let v malém letadle při malé výšce a podívat se na místa pěkně z nadhledu, i přestože je ze země velmi dobře zná,“ říká Krajčová.