Nepříjemné studentské vyznamenání dostala na základní škole i primátorka města Zlína Irena Ondrová. „Kradla jsem třešně, a to shodou okolností v ředitelově sadu,“ zavzpomínala představitelka krajského města na svého tehdejšího nadřízeného, který ji chytil přímo při činu. Za nejtěžší období však považuje roky na gymnáziu. „Hrála jsem a zpívala v bigbetové kapele. Kvůli tomu jsem měla ve třeťáku na vysvědčení z matiky čtverku,“ přiznala primátorka. Společně s fyzikou tento předmět absolutně nesnášela.

Tlumačovský starosta se prý na základní škole téměř neučil. „Přiběhl jsem domů, hodil aktovku do kouta a hurá za sportem,“ popsal Jaroslav Ševela, který byl v té době hasič, fotbalista i člen střeleckého kroužku v jednom. Snad právě díky dostatečnému odreagování prospíval dobře. Ale lumpáren se prý nadělal jako všichni kluci dost. „Jednou jsem se koukal z okna ve třídě po holkách. Tak jsem se na něj lepil, až jsem ho promáčkl a tabule se roztříštila na tisíc kousků,“ dodal s úsměvem.

Pavel Huňa, dnešní představitel Vlčkové, dělil známky ve škole na postupové a nepostupové. „Nepropadl jsem nikdy, ale míval jsem i čtverky,“ sdělil.
Ani s chováním na tom nebyl o nic lépe. „Třídní i ředitelské důtky jsem dostával neustále. Jednou za to, že jsem utekl z pochoďáku, podruhé za nalepené zrcátko na botě a šmírování pod sukně paní učitelky,“ prozradil.

Ale to bylo podle březovského starosty Jaroslava Šmakaly v té době běžnou záležitostí. „Já jsem to nedělal, spíš kamarádi,“ hájil se. „Raději jsem si vyrobil prak a střílel po všem, co se hýbalo,“ objasnil. Nejednou to prý odneslo i okno. „Pan řídící potom praky s oblibou zabavoval a jednou jich měl v kabinetě myslím padesát,“ doplnil starosta, který měl v dětských letech totální odpor k chemii.

S důtkou třídního učitele za rvačky a vykřikování se může pochlubit František Gajdošík, hlava Hrobic. „Prostě klasický neposeda. Prospěch jsem měl ale výborný,“ vyzdvihl své dřívější přednosti dnešní starosta. Ve volném čase chodil podobně jako zlínská primátorka s ostatními krást lidem do sadu třešně.