Kdyby se za sebe poskládaly všechny papírové bankovky od dárců na Zlínsku, byl by z nich dosud nejdelší řetěz. Naproti tomu hmotnost všech darovaných mincí byla letos nejnižší.

Počasí, ve kterém tříkrálové skupinky chodily od domu k domu, bylo také za poslední roky nejdeštivější. „Když v sobotu ráno zazvonil budík a z venku byl slyšet déšť, nebylo to radostné vstávání. Ale děti to naštěstí nebraly tak tragicky. Vyrazili jsme na faru u sv. Filipa a Jakuba a tady už panovala dobrá nálada,“ popsala pastorační asistentka Noela.

Nejsilnějším letošním zážitkem pro Noelu bylo setkání se 102letou babičkou. „Zpívala s námi a řekla, že nemohla dospat, jak moc se těšila na naši návštěvu,“ dodala.

Do ulic vyšla více než tisícovka koledníků. Sbírku Charita Zlín zajišťuje ve třech městech a 44 obcích na Zlínsku.

Peníze pomáhají lidem v tíživých životních situacích

V loňské sbírce vykoledovali na Zlínsku téměř 3,2 milionu korun. Výtěžek posloužil především na pomoc lidem v nepříznivé životní situaci, na rekonstrukci sociálního zařízení v azylovém domě pro dospělé s dětmi a další. Sbírku Charita Zlín zajišťuje ve třech městech a 44 obcích na Zlínsku.

Využití výnosu bude letos obdobné jako loni. Část peněz poputuje na přímou pomoc potřebným nebo třeba na podporu Nemocnice Milosrdných bratří ve Vizovicích.

Tříkrálová sbírka 2024 na Zlínsku v číslech:

3 204 453 korun vybráno
390 pokladniček
33 848 platidel
2 584 metrů bankovek
141,25 kg mincí

Tříkrálová sbírka má více než dvacetiletou historii. Poprvé se v Česku konala v roce 2000, a to v olomoucké arcidiecézi. Koledníci tím obnovili starou lidovou tradici.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Nový koncept Tržiště pod Kaštany. Zlín si slibuje příliv zákazníků

Tržiště pod Kaštany | Video: Iva Nedavašková