„Ráno jsme vyjeli s patnácti posypovými vozy, ty byly na komunikacích Zlínska do čtvrtečního poledne. Další výjezdy budeme řešit v souvislosti s aktuálním vývojem počasí,“ uvedl dispečer zimní údržby společnosti Správa a údržba silnic Zlínska Martin Dvořák.

Zimní ráz počasí popohnal váhavce, kteří ještě nepřezuli své vozy na zimní pneumatiky, aby to napravili. Pracovníci pneuservisů ve Zlíně tak zaznamenali zvýšený zájem o přezutí vozidel.

„Od rána nám tady zvoní telefon, musím říct, že o přezutí na zimní pneu vozidel máme opravdu zvýšený zájem. Stále ještě dojíždíme objednávky z předešlých dní, tak dnes tady máme opravdu živo,“ uvedla prodejkyně Petra Vydržalová z pneuservisu a autoservisu Pneu Plus ve Zlíně.

První sníh na Plumlovsku - 3. 12. 2020
Čtenářská výzva: Sněží... Jak to u vás vypadá právě teď? Pošlete nám fotografie

Namrzlé komunikace byly ve čtvrtek ráno i dopoledne často příčinou drobných dopravních nehod. Podle mluvčího krajské policie Petra Jaroše, zaznamenali dopravní policisté ve čtvrtek jejich zvýšený počet.

„Všechny nehody se naštěstí obešly bez zranění, většinou se jednalo o drobné události,“ uvedl mluvčí policie.

Asi nejvýraznější nehoda se stala v katastru obce Lutonina na Zlínsku, kde vjel kamion přední stranou vozidla do příkopu.

„Zablokoval celou komunikaci, vozidlo musela z příkopu vyprostit těžká technika. Komunikace byla zcela průjezdná dopoledne o půl dvanácté,“ přiblížil Petr Jaroš.

Co se týká sněhového nadělení, to podle slov meteoroložky Dagmar Honsové z Meteopressu nemáme ve Zlínském kraji příštích čtrnáct dní očekávat.

Pozor na ledovku v pátek ráno

„Ve Zlínském kraji napadlo od svou do šesti centimetrů sněhu. Odpoledne a večer však bude sníh tát. To může ale způsobit zejména v pátek ráno komplikace. V noci na pátek totiž klesnou teploty pod bod mrazu. Ledovka se tak v pátek ráno dá očekávat,“ uvedla.

Podle odbornice na počasí však do Zlínského kraje zavítá o víkendu doslova jaro.

„O víkendu vystoupí ranní maxima na 4°C, odpolední se budou pohybovat okolo 10°C. Co však bude nepříjemné, bude čerstvý vítr který může v nárazech dosahovat až 70 kilometrů za hodinu,“ upozornila Dagmar Honsová.

A jaké budou podle ní Vánoce? „To se ještě neptejte, ale ty nejchladnější prosincové dny už máme asi za sebou,“ naznačila meteoroložka.