Zlín – /ANKETA - jak se vám líbil?/ Stovky hlav na přeplněném náměstí Míru ve Zlíně na Nový rok několik desítek minut vzhlíželo k obloze. Novoroční ohňostroj vytvářel nejrůznější barevné obrazce, od nichž nešlo odtrhnout oči.

1.1.2016 1

Zlínskou noční oblohu rozzářil novoroční ohňostrojFoto: DENÍK/Jana Zavadilová

Zlíňané tak vítali příchod nového roku. Světelnou show pořádal zlínský magistrát, který by z novoroční akce chtěl udělat tradici.

Samotnému ohňostroji předcházela na terase magistrátu ohňová šou, na kterou volně navazoval samotný ohňostroj. Tisíce světel ozařovaly zlínské náměstí Míru, které bylo zaplněno do posledního místa.

„Jsem rád, že nultý ročník akce se vydařil a že bylo úplně plné náměstí. A také doufám, že si to lidé užili. Bylo to daleko hezčí než jsem čekal," neskrýval nadšení primátor Miroslav Adámek.

Videa natočená čtenáři a fanoušky Zlínského deníku:

Autor: Jana Zavadilová

Jak se vám líbil novoroční ohňostroj ve Zlíně?

Co říkáte na výsledky voleb? Hlasujte

Zleva: z volebních štábů Andrej Babiš (ANO 2011) a Tomio Okamura (SPD).
43

Na Zlínsku zvítězilo ANO, druhá SPD a třetí KDU-ČSL

ODS zapíjela poslanecký mandát Stanislava Blahy šampaňským

VIDEO / FOTOGALERIE / Nejprve vládla poklidná atmosféra v přítmí projektoru, který na zeď uherskohradišťské komunitní kavárny Cafe 21 vysílal první čísla volebních výsledků.

Kašík: Na kandidátce jsem zakroužkoval lidi ze Zlína, vždycky jsem byl srdcař

FOTOGALERIE / K volbám zas tak často prý nechodí, vlastně dnes je to podle něj asi podruhé. "Ale chtěl jsem zvolit ty, kteří jsou podle mne důležití," uvedl v sobotu krátce po 13. hodině strážce hokejové svatyně zlínských beranů - brankář Libor Kašík.

Další obrat nestačil. Zlín má z Pardubic bod

2:0, 2:3, 4:3. Ze zápasu zvratů si hokejisté Aukro Berani Zlín uloupli aspoň bod z pardubického perníkového srdce. Ševci nakonec prohráli 3:4 v prodloužení, přestože během pěti minut na přelomu první a druhé třetiny otočili vývoj zápasu z 0:2 na 3:2 dvěma trefami Honejska a Popelky. Žlutomodří ale vedení ztratili a v prodloužení přesilovku čtyři na tři využil francouzský útočník Treille, který pro Zlín připravil třetí porážku v řadě.

Fryšara nevěděl, jak slavit gól. Úžasná euforie, zářil

Ani jsem nevěděl, jak mám slavit. Prostě jsem zvedl ruce a díval se okolo,“ vykládal Štěpán Fryšara, 19letý útočník hokejistů Aukro Berani Zlín, který v nedělním zápase s Plzní svou premiérovou trefou stáhl náskok na 3:4 a zařídil parádní infarktovou koncovkou bod za porážku 4:5 po samostatných nájezdech.