„Lidé se nás často ptali, jestli bychom mohli připravit i kurzy vaření speciálně pro děti. Na 26. listopad a 3. prosinec proto chystáme první dva kurzy pro malé kuchařky a kuchaře od sedmi do dvanácti let. Tématem vaření bude příprava dětské párty pro kamarády,“ uvedla manažerka podniku Simona Stavjaňová.

Novinkou jsou kurzy přípravy čokoládových pralinek a dezertů s Martinou Kynstlerovou, vítězkou soutěže Peče celá země, v prosinci se s ní zájemci naučí péct vánočního cukroví. Ze slaných témat si lze vybrat francouzskou nebo asijskou kuchyni (nejen) pro vegany.

„Máme radost, že se nám také po loňské úspěšné premiéře podařilo domluvit další kurz s michelinským šéfkuchařem Romanem Paulusem,“ doplnila Simona Stavjaňová.

Od kváskového chleba až po Asii

Pokračovat budou i tradiční a populární témata, jako třeba kurz pečení kvasového chleba nebo valašských frgálů. K tradičně oblíbeným patří i kurzy se zaměřením na thajskou a asijskou kuchyni, italskou kuchyni, přípravu steaků a tematické takzvané dámské a pánské jízdy.

Restaurace dlouhodobě spolupracuje také s vietnamským kuchařem Mayem Tran Hau, zlínským specialistou na grilování a ryby Přemyslem Kosem a dalšími lektory.

Zajímavostí zdejší školy vaření je, že se kurzy odehrávají přímo v restauraci ve druhém podlaží zlínského obchodního domu v centru města. Část restaurace je koncipována jako kuchařský kout se zázemím a vybavením pro výuku.

„Právě díky propojení školy s restaurací máme často poptávky i na kuchařské kurzy pro uzavřenou společnost formu teambuildingu nebo vánočního večírku. Lidé se chtějí pobavit, posedět u dobrého jídla a pití, ale současně se i něco nového naučit. Zatímco ženy preferují hlavně témata pečení, u mužů nejvíc bodují kurzy věnované přípravě masa nebo grilování,“ uzavírá Simona Stavjaňová.