„Tento týden zrovna řešíme černou skládku na ulici Budovatelská. Někdo tam shodil odpad zprudkého svahu,“ posteskla si vedoucí odboru životního prostředí zlínského magistrátu Vladimíra Pavlovová.

„Náš roční rozpočet na černé skládky je půl milionu korun a vždy ho vyčerpáme. Na místa posíláme hlídky městské policie a umisťujeme cedule. Lidé jsou ale nepoučitelní,“ doplnila.

Odalších místech ví vedoucí Sběrných surovin pod Jižními Svahy Petr Adámek.„Viděl jsem přímo chlapa vysypávat nepořádek nad psím útulkem na Vršavě. Nepořádek je ipodél cesty ve směru na Rybníky. Atřetí černá skládka je nahoře na Mokré za garážemi,“ doplnil.

Přehled ozlínských černých skládkách měli ilidé před sběrnou. „Jedna je na Kudlově ve směru na Pindulu. Ve zděné zastávce. Hromadí se tam pneumatiky, pytle se smetím a PET lahve. Je to hrůza,“ uvedl Radek Kamas ze Zlína.

„Další černá skládka je ipoblíž Pinduli, směrem na Paseky. Lidé tam do lesa naházeli staré autobaterie. Sám jsem to tam uklízel, nedalo se na to dívat,“ řekl. „Spousta nepořádku je ina Podhoří vlese. Vmístech, kudy vede Stezka zdraví,“ prozradil Ivan Butnikošarovský zeZlína.

Černé skládky trápí nejenom Zlín, ale idalší města a obce vokolí. Hromada odpadu například vyrostla letos na jaře na vrchu Hrabůvka uMachové.

Kompletní články najdete pouze v papírovém vydání Zlínského deníku.

Martin Lavay