Moje Zlínsko

Za údržbu chodníků odpovídají vlastníci

Zlínský kraj - Už třetí měsíc jsou podle novely zákona vlastníci chodníků zodpovědní za jejich údržbu. Zatímco do listopadu je zametali obyvatelé přilehlých domů, nyní leží tato povinnost na bedrech měst a obcí.

Více čtěte zde

Trať ze Zlína: musí se šetřit

Zlínsko – Už příští rok by se měla začít modernizovat železniční trať mezi Otrokovicemi a Vizovicemi.

Více čtěte zde

Rekord: Za jeden den se narodilo dvacet dětí

Zlín – Rekordních dvacet dětí se v pondělí 4. ledna narodilo v Krajské nemocnici Tomáše Bati (KNTB) ve Zlíně. Průměr za loňský rok je při tom kolem sedmi dětí na den.

Více čtěte zde

Tři králové s koledníky zhasnou vánoční strom

Zlín – Tři králové se svou družinou navštíví 6. ledna již tradičně krajské město. Před radnicí zahrají koledníci živý betlém a společně s dětmi zhasnou vánoční strom na náměstí Míru. S pokladničkami jich většina obejde zlínská obydlí 9. ledna.

Více čtěte zde

Černá kronika

Dýchání při každé kontrole, v kraji žádná novinka

Zlínský kraj /FOTOGALERIE/ – Každý řidič, kterého policie od letošního ledna zastaví, musí podle nového celostátního pokynu povinně projít dechovou zkouškou. Tuto novinku zavedla Dopravní policie. Doposud jí procházeli šoféři jen namátkově. Pro Zlínský kraj už to novinka není: taková povinnost totiž funguje již přibližně rok.

Více čtěte zde

Opilý muž spadl ze skluzavky a utonul v bazénu

Ostrata – Svou smrt v bazénu v Ostratě na Zlínsku našel třiapadesátiletý muž. Ten se utopil v noci ze soboty 2. ledna na neděli 3. ledna, když nešťastnou náhodou v opilosti spadl ze skluzavky do vody. Policisté jej našli až pondělí 4. ledna. Hladina bazénu totiž již stačila zamrznout a těla si proto nikdo nevšiml.

Více čtěte zde

Žena vešla přímo pod projíždějící rychlík

Babice /FOTOGALERIE/ – Porušení pravidel bylo příčinou tragické nehody, která se odehrála v úterý 5. ledna necelou hodinu po poledni na železničním přejezdu v Babicích. Šestapadesátiletá žena ignorovala závory a červená výstražná světla a vešla přímo pod projíždějící rychlík, který ji na místě usmrtil.

Více čtěte zde

Strážníci měli silvestr velmi rušný

Zlín – Byla to krušná noc plná potyček, výtržnictví, napadání a zranění. Tak hodnotí silvestr zlínští strážníci. Ti se takřka celou noc nezastavili. Jejich zásahů bylo potřeba na tři desítky. Souhrnnou informaci vydala městská policie teprve v úterý 5. ledna.

Více čtěte zde

Mladý lupič si z herny odnesl desetitisíce korun

Otrokovice – Desítky tisíc korun si odnesl lupič, který přepadl v neděli 3. ledna v Otrokovicích hernu. Přestože byla policie na místě za několik málo minut, pachatele se jim zatím nepodařilo dopadnout.

Více čtěte zde

Sport

Souboj o puk stál hokejistu Čajku život

Zlín /FOTOGALERIE/ – I po dlouhých dvaceti letech z těch záběrů mrazí. Jeden souboj o puk a následně marný boj o holý život. Ta zpráva přišla jako blesk z čistého nebe a zasáhla spoustu lidí.

Více čtěte zde