„Nový ročník se bude věnovat tématu Identita, proto přihlášené práce musí splňovat právě zadané téma. Kromě toho je nutné do své prezentace zahrnout minimálně čtyři modely, nedílnou součástí odevzdané práce musí být i jeden produkt, který bude součástí charitativní aukce,“ uvedli organizátoři v tiskové zprávě.

Open Call je otevřený všem studentům designu oděvu středních a vysokých škol. „Rekordní vybraná částka v rámci 10. ročníku nám dává motivaci posunout fashion show v roce 2023 ještě o něco dále. Open Call je pro nás skvělá příležitost oslovit nové mladé talenty v Česku i v zahraničí a společnými silami vytvořit jedinečnou módní přehlídku s charitativní aukcí,“ komentovala změnu výběru designérů hlavní manažerka projektu Ester Hložková.

Zájemci mohou přihlašovat své hotové nebo teprve vznikající práce, ale i skicy a moodboardy vyplněním jednoduchého formuláře. Vybraní designéři své práce představí na jedenáctém ročníku Fashion Eventu Dotek, který se uskuteční 18. března ve Zlíně.

Módní přehlídka a charitativní aukce

„Jsme vděční za naši účast na minulém Fashion Eventu Dotek, na kterém jsme mohli představit naši zatím nejnovější kolekci DISTANCE. Rádi se do Zlína za STUDIO 3 vracíme, potkáme vždy velmi příjemné lidi se zápalem pro věc. Na Doteku 2022 jsme také přispěli svou tvorbou do charitativní aukce, jejíž výtěžek šel na boj proti rakovině prsu, takže celý event měl pro nás další přidanou hodnotu,“ popsal svou účast na posledním ročníku designér Jan Syrovátka.

Fashion Event Dotek je neziskový projekt, který každoročně vzniká ve Zlíně pod záštitou Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Během jednoho dne návštěvníky čeká bohatý program, který je zakončen módní přehlídkou s charitativní aukcí, jejíž výtěžek putuje na podporu chodu neziskové organizace Aliance žen s rakovinou prsu, o.p.s.