„Zábava je v plném proudu, lidé se baví a hlavně jich je tady hodně,“svěřil se statutární zástupce organizace Aleš Chudárek, jehož týmu se podařilo na ples přilákat přes dvě stovky lidí.

„To mne nejen potěšilo, ale taky pohladilo na duši. Je to uznání za naši práci nyní i za tu dvacetiletou historii, kdy naší organizací prošly stovky klientů, členů sdružení, zaměstnanců, dobrovolníků nebo třeba civilních vojáků. Těch dvacet let se otisklo do osudů hodně lidí,“ přikývnul Chudárek.

Ten se také pokusil zalovit v paměti a vzpomenul na nejzásadnější chvíle z dvacetileté historie organizace.

„Důležitým krokem bylo vždy spuštění nějaké nové služby. Vzpomínám si ale také na jeden zážitek, kdy se po třech letech fungování podařilo některé členy z řad vozíčkářů ze třetího patra dostat někam ven a s našimi asistenty se dostali mezi lidi. Nasedli do našeho upraveného auta a mohli vyrazit na nějaký výlet,“ zapátral nostalgicky v paměti Chudárek.

Dlouholetou pamětnicí v Handicapu(?) je také Ivana Bednaříková, která ostatním ve svém okolí pomáhá přímo z kolečkového křesla. „Dnešní večer je super. Moc se mi tu líbí,“ zhodnotila sobotní ples a také vzpomenula na léta minulá.

„Jestli se ptáte na výjimečné chvíle, tak to jsou v našem oboru asi všechny. V tom smyslu, že z ohlasů z jiných měst a institucí máme naši čtyřiadvaceti­hodinovou péči na velmi vysoké úrovni. A to i přesto, že jsme mnohem menší město než třeba Brno,“ těší Bednaříkovou, která ve zlínské organizaci poznala velký vývoj.

„Od třetího roku, kdy jsem se k organizaci připojila, sleduji neustálý vývoj a snahu kráčet kupředu. Pan Chudárek tomu propůjčil svou duši a to k této práci patří,“ složila poklonu Bednaříková. Ta by sdružení k narozeninám popřála zejména více sponzorů a hodně lidí, kteří do systému přinesou něco nového a nebudou chtít spolupracovat jen pro peníze.

Sobotní večerní slavnost, v jejímž programu se objevily položky jako kapela Marathon Band, moderování v podobě Romana Vojtka, vystoupení tanečního klubu Fortuna, Belly dance group APHRODITE, přehlídka diamantových šperků, barmanská show „Barmani Zlín“ či tombola, měla tak trochu i benefiční účely.

„V první řadě jsme ale plánovali hlavně připomenutí toho, že jsme tu už dvacet let. Je ale pravda, že tento ples i další budoucí akce mají trochu benefiční smysl. Možná překvapením ovšem je, že peníze nepůjdou do provozu, ale do spuštění úplně nové služby, která tu zatím nemá obdoby. Určitě o nás ještě uslyšíte,“ vzkázal Chudárek.