Podle vyjádření Miroslava Bednaříka, support leadera zlínského hokejového kotle a člena výboru Žlutomodří z.s., vede fanklub ohledně rekonstrukce zimního stadionu pravidelnou diskuzi se zástupci klubu a města na pravidelných schůzkách.

„Chápeme, že současná varianta rekonstrukce byla navržena jako komplexní rekonstrukce, která měla odstranit všechny překážky pro využívání stadiónu jako multifunkční haly. O možnosti neposkytnutí dotace, jsme se zatím dozvěděli pouze z médií, oficiální informaci žádnou nemáme. Víme, že je vyčleněna určitá finanční alokace, je více zájemců, a tedy nemohou být finančně uspokojeny všechny žádosti ve výši 100 procent, tedy všechny žádosti v rámci tohoto dotačního programu,“ sdělil Bednařík.

Tak měl vypadat zrekonstruovaný Zimní stadion Luďka Čajky
Vychovali zde legendy, přesto zlínský zimák upadl v nemilost

Informace ohledně zamítnuté žádosti dotace je podle jeho slov velmi zarazila.

Podle hokejových fanoušků by totiž měl být zlínský hokej výkladní skříní města Zlína.

„Má velkou historii a tradici a zaslouží si důstojný stadion. V případě, že důvody k zamítnutí žádosti o dotaci jsou neoprávněné, tak souhlasíme s tím, aby se vedení města Zlína bránilo takovému rozhodnutí například i soudní cestou. V každém případě, dle našeho názoru, se mělo od počátku zahájení přípravy projektu na rekonstrukci zimního stadiónu také pracovat i s variantou, že dotace nemusí být poskytnuta, a měla by být nachystána možnost na úspornější variantu rekonstrukce. Například na více etap rozložených v čase. Vzhledem k tomu, že jako fanoušci navštěvujeme pravidelně všechny hokejové stánky v České republice, tak musíme konstatovat, že místo zmíněné výkladní skříně se Zimní stadión Luďka Čajky pomalu stává skanzenem zlínského hokeje,“ komentoval současný technický stav zlínského zimáku Miroslav Bednařík.