Mluvčí Státní veterinární správy Petr Vorlíček Deníku řekl, že na základě pokuty a dalších opatření provozovatel sám definitivně uzavřel jednu ze svých prodejen. Podle údajů uvedených v obchodním rejstříku má firma Masoprodej sídlo v Horní Lidči a v současné době je v úpadku.

Veterinární inspektoři u provozovatele od loňského září do prosince podle Vorlíčka postupně ve čtyřech provozovnách zjistili devět různých přestupků.

Platební karta. Bezkontaktní platba. Ilustrační foto.
Ve většině zlínských restaurací zaplatíte kartou. Hotovost nepotřebujete

„Nejzávažnější závadou byl výskyt různých vývojových stádií hmyzu z řádu švábi v prodejně, kde byl v důsledku dlouhodobého zanedbávání hygieny také velký nepořádek a vyskytovaly se zde plísně. Na základě tohoto zjištění zakázala KVS provozovateli uvádění potravin na trh až do doby odstranění závad. Sám provozovatel však následně přistoupil k definitivnímu uzavření prodejny,“ sdělil Petr Vorlíček.

Levandulová farma ve Vsetíně láká na samosběr návštěvníky ze širokého okolí.
VIDEO: Levandulová farma ve Vsetíně přilákala návštěvníky až z Kopřivnice

Inspektoři ovšem poté zjistili závady i v dalších provozech patřících stejnému subjektu. Jednalo se o hrubé porušení hygieny, sledovatelnosti a značení potravin, či uvádění prošlých nebo kazících se potravin na trh. Provozovateli byla ve spojeném řízení uložena pokuta ve výši 500 tisíc korun, která je od 28. června pravomocná.

„Jsem přesvědčen, že státní veterinární dozor v tomto případě velice dobře zafungoval a zejména výškou uložené pokuty odradil provozovatele od dalšího protiprávního jednání,“ komentoval ředitel KVS pro Zlínský kraj Michal Kamarád.