Od pátečního večera do sobotního poledne napadlo ve Zlínském kraji do deseti centimetrů sněhu. Na rozdíl od Jihočeského kraje a Vysočiny byly v našem regionu silnice převážně mokré a sjízdné. Počet dopravních nehod podle policistů nevybočoval z průměru během jiných dnů.

"Máme hlášených sedm dopravních nehod s jedním zraněním. Většinou šlo o ťukance. Nic vážného. V sobotu těsně před polednem jsme vyjížděli k dalším čtyřem nehodám. Silnice jsou povětšinou mokré, ale sjízdné. Náročnější to měli řidiči v nočních hodinách na silnici I/57 mezi Valašským Meziříčím a Vsetínem,“ řekl Deníku v sobotu dopoledne policejní mluvčí Radomír Šiška. Řidiči by však pode něj měli jezdit opatrně.

Ani hasiči nehlásili ze svého pohledu ve Zlínském kraji mimořádnou situaci. „Vyjížděli jsme ke stromu spadenému na silnici do Jaroslavic,“ řekl mluvčí hasičů Pavel Řezníček. 

Také na Valašsku leží na silnicích vrstva nového ujetého sněhu. Na silnicích udržovaných chemicky může podle silničářů ležet na krajnici až deseticentimetrová vrstva sněhové kaše. Na silnicích udržovaných posypem pak může být až 15 centimetrů vysoká nesouvislá sněhová pokrývka. Místy se může tvořit i náledí.